Školení tapetování v HSW Signall

Potisknutelné tapety jsou jedním ze ziskových typů zakázek. Žádají si ale nejenom dobré technologické vybavení, ale i značnou odbornost při jejich aplikaci. Na výběr je velké množství materiálů, které vyžadují diametrálně odlišný přístup. Ve srovnání se situací na rozvinutých trzích je toto odvětví u nás stále jenom v plenkách. Proto v HSW Signall připravili aplikační školení, které vysvětlí zásady, jak k digitálně potištěným tapetám přistupovat. (TZ)

„Velkou motivací pro přípravu těchto školení jsou poměrně časté reklamace, které odhalují velkou míru neznalosti aplikačních zásad,“ uvádí Jan Bejček z oddělení strategického rozvoje společnosti HSW Signall. „Každý typ tapety potřebuje jiný typ lepidla a jiný způsob práce. Lepení tapet není sice až tak složitý úkon, ale praxe ukázala, že měnit průběžně pracovní postup podle typu tapety, dělá aplikátorům značné potíže. Mění se nejen lepidla a způsoby lepení, ale třeba i časy, po které může zůstat tapeta vlhká. Jednou se dává lepidlo na stěnu, jindy na tapetu, někdy na oba povrchy. Tapeta se vlhčí hodně, málo anebo se vlhčit nesmí vůbec. Lepidla se používají metylcelulózová, s přidanou pryskyřicí, nebo disperzní a v různých hustotách podle typu tapety i lepeného povrchu. Záměna postupů vede obvykle k chybám v podobě nenavazující grafiky, mezer mezi tapetami či odstávajících okrajů.To je jenom malý příklad toho, že pro kvalitní aplikaci tapet je potřeba mít mnoho znalostí.“

Speciální akce na veletrhu Reklama–Polygraf

Série několika aplikačních školení, jejichž součástí bude kromě teoretické části i praktické vyzkoušení lepení začne v HSW Signall již v létě. Celý kurz bude stát 1500 Kč/osobu, ale pro návštěvníky veletrhu Reklama–Polygraf je připraven kupon na veletržní slevu, a tak zaplatí pouze 950 Kč. Na konci kurzu obdrží účastníci podrobné návody na aplikaci podle typu tapety, které pomohou i v případě zadávání lepení tapet externím spolupracovníkům.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=icm5lX5pZE0

O společnosti: HSW Signall, s.r.o. je největším dodavatelem materiálů a technologií pro výrobu reklamy na českém trhu. Podrobnější informace naleznete na webové stránce:

www.hsw.cz