E LINKX otevírá novou divizi

PRAHA, 13. května 2014. Softwarová společnost E LINKX, člen skupiny eD‘ system Group působící od roku 1999 na českém trhu, zakládá novou divizi „Strategická řešení“. (TZ)

Její jádro budou tvořit experti s bohatými zkušenostmi především z oblasti eGovernmentu, Základních registrů a agendových systémů, elektronických sdílených služeb, sběru a zpracování diskontinuálních dat, datových konsolidací, řízení a využití velkých objemů dat.

Ambicí nové divize je stát se významným poskytovatelem řešení a služeb, který klade v rámci zakázkových projektů velký důraz na analytický základ vycházející z perfektní znalosti oblasti působení zadavatele a procesů v jeho organizaci. „Nechceme být pouhými dodavateli aplikací a systémů, jde nám o hlubší poznání potřeb klienta v širších souvislostech, abychom mu uměli pomoci řešit jeho požadavky kreativněji, kvalitněji a efektivněji, než sám třeba očekává,“ vysvětluje ředitel nové divize E LINKX, RNDr. Roman Kamarýt.

E LINKX sází hlavně na vysokou odbornost a dosavadní dlouhodobé zkušenosti lidí, kteří novou divizi tvoří. Součástí týmu jsou přední architekti a vývojáři, kteří se podíleli například na Základních registrech, dohledových systémech národních bank nebo statistických systémech v Česku i na Slovensku.

„Budeme se ucházet o zakázky ze státního i soukromého sektoru,“ pokračuje ředitel Kamarýt. „V brzké budoucnosti bychom však kromě toho chtěli sami aktivně oslovovat organizace a firmy, nabídnout jim naše zkušenosti a znalosti a pomoci jim např. odkrýt potenciál zpracování dostupných dat, která dosud zůstávala z hlediska podpory jejich podnikání nebo výkonu veřejné správy v mrtvém úhlu jejich pozornosti.“

E LINKX a.s.

Společnost E LINKX je systémovým integrátorem s rozsáhlým portfoliem vlastních aplikací, schopností integrovat produkty třetích stran a s řadou strategických partnerství s významnými subjekty na trhu informačních technologií. Ryze česká společnost působí na trhu více než 10 let, vyvíjí a realizuje řešení dle potřeb konkrétních zákazníků, stejně tak i vlastní softwarová řešení pro obchod, sklad a logistiku, prostřednictvím nichž lze řešit požadavky zákazníků z různých oblastí výroby, obchodu či služeb. Společnost v současnosti zaměstnává 60 pracovníků a její tržby za fiskální rok 2013-2014 představovaly 115 mil. Kč.

eD‘ system Group

Společnost eD‘ system Group vedle čistě obchodních aktivit nabízí také celou škálu dalších služeb, včetně služeb v oblastech logistiky, servisu, B2B a B2C. Její součástí je vedle společnosti E LINKX také společnost eD‘ system Czech, a.s., která je největším distributorem výpočetní techniky v České republice a výrazně se spolu se sesterskými společnostmi uplatňuje v celém regionu Česko – Slovensko – Polsko. Šíře nabízených produktů zahrnuje prakticky úplný sortiment trhu IT a umožňuje tak prodejcům výpočetní, komunikační a digitální techniky nakoupit vše potřebné „pod jednou střechou“.  V roce 2005 byla založena dceřiná společnost eD‘ system Slovakia, s.r.o. s centrálou v Bratislavě a o rok později další pobočka – eD‘ system Poland Sp. z o.o. – s centrálou v Krakově.  Tržby eD’ system Group za fiskální rok 2013-2014 dosáhly téměř jednu miliardu EUR.