Sharp představil domácí spotřebiče pro rok 2014

Praha – V pátek 16. 5. se v Praze uskutečnilo představení špičkových domácích spotřebičů společnosti Sharp. Zastoupeny byly klimatizace, mikrovlnné trouby, pračka či chladnička. Představitelé společnosti zároveň uvedli novou japonskou technologii Plasmacluster či hybridní chladicí systém. (TZ)

Technologii Plasmacluster vyvinula společnost Sharp před čtrnácti lety. Při jejím vývoji se inspirovali čištěním vzduchu v přírodě. Mechanismus technologie Plasmacluster je založen na produkci iontů, které zabraňují rozšíření bakterií v chladničce. Molekula vody je zdrojem pozitivního (H+) a negativního (O-) iontu. Účinnost v chladničce je až 200 000 iontů/cm3. Kromě eliminace bakterií dokáže technologie Plasmacluster eliminovat kouř, zápach, plísně a roztoče, dokonce zvlhčuje vzduch v místnosti. Proto se s touto technologií můžete setkat nejen u chladniček, ale i v klimatizacích nebo čističkách vzduchu.

C:UsersACERDesktopplasma.jpgPlasmacluster

 

Sharp chladničky

Chladničky společnosti Sharp využívají tzv. hybridní chladicí systém. Lednici díky němu zůstane suchá a mrazák bez námrazy. Rovnoměrné rozložení teploty zajišťuje delší výdrž potravin. Lednice se vyznačují velmi vysokou kapacitou díky odstranění středního přepažení. Rozdělení na čtyři segmenty ušetří energii. Díky patentovanému mechanismu otevírání dveří je obsah vzduchotěsný. Prémiové chladničky Sharp SJ-FS820V/810V mají vlastní senzor pro sledování zvýšení teploty uvnitř přístroje a LED dotykový ovládací panel na dveřích. Celkem má společnost Sharp v nabídce pro letošní rok 13 modelů 4dveřových chladniček.

C:UsersACERDesktopobjemlednice.jpg C:UsersACERDesktophybrid.jpg

C:UsersACERDesktopnove lednice.jpg

 

Sharp trouby 3v1

Trouby společnosti Sharp mají funkce nejen mikrovlnné, ale také parní trouby a grilu. Jídlo v nich lze připravit pouze v čisté páře, což zachovává jeho chutnost a vitamin. Díky velikosti trouby je možné v nich připravit menu až pro 4osoby. Přesto si zachovaly elegantní a moderní design.

C:UsersACERDesktopmikro.jpg

 

Sharp wellness spotřebiče

Pro letošní rok společnost Sharp předvedla nové čističky vzduchu s funkcí zvlhčování. Přenosné čističky na kolečkách lze použít na ploše 26-48 m2, na níž vzduch nejen vyčistí díky iontové technologii Plasmacluster, ale i zvlhčí (730ml/hodina). To vše za tichého provozu a nízké spotřeby energie mezi 4 W až 5,3 W. Díky vylepšené trysce se sací rychlost čističek vzduchu zvýšila a sběr prachu probíhá efektivně sáním z boku a ze spodu.Zvětšil se také vstupní prostor, proto dokážou čističky pojmout větší objem vzduchu. Dlouhá životnost filtrů zajišťuje snadnou uživatelskou údržbu přístroje.

Uživatelsky příjemné indikátory stavu čističky zjednodušují jejich použití.

C:UsersACERDesktopindik.jpg

 

Společnost Sharp vsadila na účinnost technologie Plasmacluster i u klimatizací. V nabídce pro rok 2014 jsou nejen klimatizační systémy, ale také klimatizace k zabudování do podlahy či stropu nebo kazetové.

Přenosná klimatizace Sharp CV-P10PR je přístroj, který je užitečný i během chladného počasí. Toto zařízení v sobě kombinuje výhody tradičních klimatizačních zařízení a čističek vzduchu. Díky tomu poskytuje svým uživatelům příjemný chlad v létě a řádně zvlhčený vzduch bez bakterií v zimě.