ACTIVE 24 mění datové centrum, novým poskytovatelem budou České radiokomunikace, a.s.

ACTIVE 24 po deseti letech mění poskytovatele primárního datového centra a stěhuje se z CE Colo do datového centra DC TOWER, provozovaného Českými radiokomunikacemi. Důvodem je snaha udržet špičkovou kvalitu všech poskytovaných služeb a zajistit pro své zákazníky lepší kvalitativní standard v rozvíjejícím se datovém centru. Migrace služeb bude probíhat postupně od června do září 2014. (TZ)

Celý projekt začal výběrovým řízením, které trvalo několik měsíců a jehož vítězem se staly České radiokomunikace s datovým centrem DC TOWER. Důvody, proč ACTIVE 24 vybrala právě toto datové centrum, shrnuje technický ředitel Zdeněk Brůna: „České radiokomunikace jsme si jako vítěze náročného výběrového řízení vybrali zejména proto, že nám nabídli nejvyšší technologický standard za přijatelných podmínek. Jejich datové centrum má dostatek volných kapacit pro růst a jejich zájem o nás byl, oproti konkurenci, znatelně vyšší. DC TOWER splnilo také podmínky přítomnosti českého peeringového uzlu NIX.CZ a možnosti propojení s dalšími internetovými providery. Také smluvní podmínky a garance dodržení kvalitativních parametrů provozu byly ze strany Českých radiokomunikací nejlepší.“

„Za posledních několik let jsme do rozvoje DC Tower investovali desítky milionů korun. Výsledkem je jedno z nejbezpečnějších a nejmodernějších datových center v Evropě. Těší nás, že právě ACTIVE 24 využije maximum z jeho předností,“ říká Jiří Grund, manažer marketingu ČRa.

Všechny služby přesune ACTIVE 24 do konce září do datového centra TOWER, které je umístěno pod Žižkovskou věží v Praze. Hlavní vlna stěhování se uskuteční v letních měsících, kdy je provoz nejmenší a dopad na zákazníky nulový nebo minimální. Všichni zákazníci budou o stěhování včas osobně informováni, pro více jak 90% z nich bude stěhování znamenat výpadek buď zcela neznatelný, nebo v řádu několika málo minut. Firma pro ně rovněž připravila speciální web tower.active24.cz, kde zájemci najdou veškeré informace o probíhajícím projektu. Na webu budou zveřejňovány novinky, přesnější migrační plán, informace o průběhu stěhování, jsou zde i informace o technickém zázemí nového datového centra – úroveň TIER, napájecí systém, chladící systém, bezpečnost a monitoring nebo datové připojení, atd.

Stěhování rovněž firma využila k upgradu záložního připojení do páteře českého internetu (NIX.CZ). Propustnost tohoto spojení byla zdesetinásobena, namísto stávajícího 1 Gbps je nyní i sekundární datové centrum připojeno rychlostí 10 Gbps. Tímto krokem došlo k výraznému zvýšení odolnosti sítě vůči přetížení nebo výpadkům, protože nyní ACTIVE 24 disponuje dvěma plnohodnotnými propoji do NIXu o celkové přenosové kapacitě 20 Gbps. Generační obměnou a upgradem projdou rovněž všechny core switche (nově všechny full 10 Gbps), většina access switchů a také část serverových technologií. Všechny technologie budou v novém datovém centru striktně dvouzdrojové, zdroje jsou vyměnitelné za chodu. Veškerá infrastruktura bude tedy bez přerušení funkční i v případě výpadku celé napájecí větve.

ACTIVE 24, s.r.o. je přední český registrátor domén a poskytovatel webhostingových služeb. Společnost se zaměřuje na malé a střední podniky i jednotlivce, kterým nabízí kompletní internetová řešení. Mezi hlavní služby patří poskytování hostingu všech úrovní a kategorií, včetně řešení pro e-shop a e-mailových řešení nebo kompletní nabídku serverových řešení. Sledování současných trendů technického vývoje a naslouchání potřebám zákazníků umožňuje společnosti nabízet své služby vždy v té nejlepší kvalitě. ACTIVE 24 je na trhu již 17 let, je firmou s prověřenou a úspěšnou historií a se silným nadnárodním zázemím. www.active24.cz