Jeden závod F1, to je 1,5 miliardy údajů

PRAHA, 7. července 2014: Společnost EMC a závodní tým Lotus F1 oslavily první výročí svého strategického partnerství v technické oblasti. EMC za tu dobu od základu změnila způsob, jakým tým Lotus F1 využívá prostředky IT. Díky tomu Lotus dosáhl výrazného zlepšení výkonnosti v boxech a v depu. To by nebylo možné bez využití robustní infrastruktury, která týmu dovoluje inovovat a velmi rychle zavádět změny. (TZ)

Jen pro představu, vůz E22 je vybaven více než 250 čidly, která v každém závodě zachytí přes 1,5 miliardy údajů. EMC týmu poskytuje klíčové prostředky umožňující tato data pohotově zpřístupnit v sídle týmu. Díky lepším přenosům dat může stáj Lotus ukládat a v reálném čase analyzovat více informací. Konstruktéři analyzují data přímo v boxech, získané výsledky propojují se strategií konkrétního závodu a mohou pružně provádět úpravy. Ve sportovním odvětví, kde o rozdílu mezi vítězem a zbytkem startovního pole rozhodují setiny sekundy, se jedná o klíčový faktor, který stáj Lotus odlišuje od soupeřů. Tým navíc tyto informace předává do továrny k podrobnější analýze. Konstruktéři je dále  využívají v simulačních modelech a pracují s nimi v procesu návrhu a výroby, aby dále zvýšili výkon vozu. Vylepšené cykly návrhu vozu pak jednoduše znamenají, že tým Lotus F1 může každý další závod zajet chytřeji a rychleji.

O společnosti EMC

Společnost EMC Corporation je globálním lídrem, který umožňuje firmám a poskytovatelům služeb transformovat jejich každodenní fungování a poskytovat IT jako službu. Základem této transformace je cloud computing. Prostřednictvím inovativních produktů a služeb společnost EMC urychluje přechod ke cloud computingu, a napomáhá tak IT oddělením ukládat, spravovat, chránit a analyzovat jejich nejcennější aktiva – informace – dynamičtějším, důvěryhodnějším a nákladově efektivnějším způsobem.

Společnost EMC Czech Republic je tuzemskou pobočkou americké společnosti EMC Corporation, vedoucí světové firmy v oblasti produktů, služeb a řešení pro ukládání a správu informací. V České republice je EMC zastoupena od roku 1999 a mezi její klienty patří mimo jiné přední české telekomunikační společnosti a finanční instituce. Informace o produktech a službách společnosti EMC naleznete na adrese www.emc.com.