Inovace společnosti EMC – Data Lakes – přináší zákazníkům nové škálovatelné řešení pro ukládání podnikových dat

PRAHA, 14. července 2014: Společnost EMC dnes oznámila řadu novinek řešení EMC Isilon – významný upgrade operačního systému OneFS, nové hardwarové platformy Isilon a nová řešení, která posilují možnosti prvního, škálovatelného řešení Data Lake v odvětví. (TZ)

Tyto nové produkty a funkcionality, mezi něž patří úplná nativní podpora systému HDFS, pomohou zákazníkům výrazně zvýšit jejich schopnost přijímat, ukládat, chránit a spravovat obrovské objemy nestrukturovaných dat. Díky tomu, že společnost EMC pro svá řešení Data Lakes používá systém HDFS, mohou zákazníci přinést analytické Hadoop nástroje přímo do svého prostředí big data, nikoli naopak, což eliminuje čas a náklady spojené s přesouváním petabajtů dat.

Data Lakes nabývají na oblibě jako řešení pro vysoce škálovatelné úložiště umožňující ukládání dat z široké škály zdrojů, která jsou generována tradičními systémy i systémy nové generace. Data Lakes lze využívat prostřednictvím celé řady mechanismů bez nutnosti správy dat ve více oddělených datových úložištích – tzv. datových silech. Tato technologie poskytuje o řád vyšší škálovatelnost než stávající přístupy ke konsolidaci do jediného file systému, jediné logické jednotky. Díky současným možnostem technologie Hadoop představuje Isilon Data Lakes enterprise platformu pro systémy analýzy dat.

Nový software, hardware a ucelená řešení EMC Isilon umožňují zákazníkům vytvořit škálovatelné enterprise řešení Data Lake, včetně zajištění ochrany a správy dat, řízení výkonu a zabezpečení. Základ řešení Data Lake tvoří zcela přepracované úložiště scale-out NAS postavené na dvou platformách EMC Isilon – Isilon S210 a Isilon X410 – a softwaru OneFS. Nová generace zařízení poskytuje 2krát vyšší výkon a vyšší agilitu než předchozí generace.

Úložiště EMC Isilon, které je již dlouho známé svou téměř neomezenou škálovatelností, snadno zvládá petabajty dat v odvětvích, která vytvářejí obrovské objemy citlivých dat s přímou návazností na ekonomické výsledky firem, mezi něž patří například média a zábava, finanční služby nebo oblast výzkumu a vědy. Nové nabídky EMC Isilon díky vzájemné spolupráci umožňují ještě více zvýšit škálovatelnost clusteru, výkon, agilitu a efektivitu nákladů v těch nejnáročnějších prostředích.

Ostatní řešení vytvářejí izolované ostrůvky úložišť, jejichž správa je obtížná a nákladná, což způsobuje vznik problematických bodů, neefektivitu a špatné využití úložiště. Vyžadují také značné úsilí pro zajištění škálovatelnosti. Řešení Data Lake založené na úložišti EMC Isilon podporuje celou řadu protokolů a přístupových metod, k nimž patří NFS, SMB, NDMP, HDFS, OBJECT prostřednictvím platformy ViPR a nativního OpenStack SWIFT rozhraní. Podporuje tradiční prostředí, jako jsou domovské adresáře a sdílené složky, ale také prostředí nové generace, jako je analýza, cloudové aplikace nebo řešení pro mobilní přístup typu sync-and-share.

Nový software a platformy

Základním stavebním prvkem řešení Isilon Scale-Out NAS je OneFS, operační systém úložiště EMC Isilon. Součástí nové verze OneFS 7.1.1 je nová funkce SmartFlash, mezipaměť založená na technologii flash, pomocí níž zákazníci získají rychlejší přístup ke svým datům, která lze škálovat až na jeden petabajt v jednom clusteru. Výsledkem je optimalizovaný výkon spolu se zjednodušenou správou, 100% efektivita využití technologie flash a lepší odezva pro tradiční prostředí i prostředí nové generace.

Společnost EMC také představila platformy Isilon S210 a X410. Isilon S210 zvládá až 3,75 milionu IOPS v rámci clusteru a nabízí flexibilní konfiguraci, nasazení a správu. Díky tomu je dokonalou volbou pro vysoce transakční prostředí například v odvětvích, jako jsou média, zábava a finanční služby. Isilon X410 nabízí 70% nárůst propustnosti s 33% snížením nákladů na Mb/s a díky své všestrannosti snadno podporuje analýzu Hadoop, HPC prostředí a enterprise aplikační prostředí.

Nová analytická řešení Hadoop pro Big Data

V rámci dnešního oznámení také společnosti EMC a Pivotal představily nové analytické řešení pro oblast Big Data, které posiluje postavení společnosti EMC jako předního dodavatele úložné infrastruktury Hadoop v odvětví. EMC jako první poskytovatel nabízí úložiště scale-out NAS s nativní integrací systému HDFS pro analýzu Big Data prostředí a je jedničkou na trhu v oblasti podnikových sdílených úložišť pro HDFS. Toto řešení, nabízené jako balíček Data Lake Hadoop Bundle, umožňuje rychle a snadno získat výkonné analytické funkce spolu s vysoce efektivní škálovatelnou platformou s optimalizovanými náklady.

V související zprávě dnes koalice VCE oznámila certifikaci VCE Ready Certification pro škálovatelnou infrastrukturu VDI a analýzu Hadoop pomocí úložiště EMC Isilon.

Dostupnost

Systém EMC Isilon OneFS 7.1.1, úložné platformy S210 a X410 a všechna řešení budou obecně dostupná v červenci 2014. Dostupnost podpory pro enhanced HDFS protokol a OpenStack SWIFT Object se očekává do konce roku 2014.

O společnosti EMC

Společnost EMC Corporation je globálním lídrem, který umožňuje firmám a poskytovatelům služeb transformovat jejich každodenní fungování a poskytovat IT jako službu. Základem této transformace je cloud computing. Prostřednictvím inovativních produktů a služeb společnost EMC urychluje přechod ke cloud computingu, a napomáhá tak IT oddělením ukládat, spravovat, chránit a analyzovat jejich nejcennější aktiva – informace – dynamičtějším, důvěryhodnějším a nákladově efektivnějším způsobem.

Společnost EMC Czech Republic je tuzemskou pobočkou americké společnosti EMC Corporation, vedoucí světové firmy v oblasti produktů, služeb a řešení pro ukládání a správu informací. V České republice je EMC zastoupena od roku 1999 a mezi její klienty patří mimo jiné přední české telekomunikační společnosti a finanční instituce. Informace o produktech a službách společnosti EMC naleznete na adrese www.emc.com.