GE Money Bank chce rozšířit placení mobilem i pro klienty Vodafone

Placení NFC kartami v mobilu brzy vstoupí do další fáze. GE Money Bank spolu s MasterCard od 1. června testují NFC platby v síti mobilního operátora Vodafone. Pilot, do kterého jsou zapojeni vybraní klienti a zaměstnanci Vodafone a GE Money Bank, probíhá úspěšně. GE Money Bank proto plánuje platby mobilními telefony rozšířit i pro klienty Vodafone a stát se první bankou v ČR, jejíž klienti mohou NFC platby využívat ve více sítích. (TZ)

„Placení mobilními telefony považujeme za budoucnost bankovních služeb. Byli jsme první bankou, která NFC platby nabídla všem klientům bez omezení a zdarma. Po rozšíření služeb pro zákazníky operátora Vodafone budeme jedinou bankou v ČR, která pokrývá většinu mobilního trhu,“ říká Monika Kubovcová, ředitelka alternativních distribučních kanálů GE Money Bank.

První komerční řešení NFC plateb v Česku nabízí GE Money Bank spolu s MasterCard už od ledna 2013, kdy platební kartu v mobilu zpřístupnila plošně všem svým klientům.  Mobilní platby se od té doby stávají stále běžnější součástí každodenních nákupů.

„Mobilní platby přinášejí větší pohodlí, rychlost i bezpečí. Česká republika patří mezi inovativní země, kde je díky MasterCard o NFC technologii zájem. Jsem rád, že GE Money Bank rozšiřuje svojí spolupráci o dalšího operátora a tím umožňuje využití této technologie dalším klientům,“ říká Richard Walitza, viceprezident pro rozvoj mobilních plateb a inovací MasterCard Česká republika, Slovensko a Rakousko.

Zatím mohou platební karty v mobilu využít jen klienti se SIM kartou od operátora O2. Díky spolupráci GE Money Bank s operátorem Vodafone se placení mobilním telefonem může stát ještě masovější záležitostí než dosud. GE Money Bank bude po spuštění NFC plateb v síti Vodafone připravena jako jediná banka v Česku obsloužit většinu zákazníků na trhu.

„Těší mě, že ve spolupráci s GE Money Bank a MasterCard rozšiřujeme nabídku služeb o NFC platby. Chytrý telefon má dnes většina zákazníků stále u sebe a využívá ho místo počítače na cestách, jako svůj diář, poznámkový blok. A NFC platby využití chytrých telefonů posouvají ještě dál. Vše důležité zákazník nyní může mít ve svém chytrém telefonu.“ uvedl Petr Dvořák, viceprezident pro nefiremní zákazníky ve Vodafonu. Na projektu se podílela také společnost Nexperts, která dodala Vodafone peněženku, a firma GEMALTO, dodavatel NFC karet.

Jak platební karty v mobilu fungují?

Bezkontaktní platby prostřednictvím karty v mobilu probíhají přiložením chytrého telefonu vybaveného SIM kartou s technologií NFC k bezkontaktnímu platebnímu terminálu. Do částky 500 Kč se nemusí zadávat PIN. Při platbě nad 500 Kč zákazník zadá PIN, jak je dnes již zvyklý na platebním terminálu. Přehled o uskutečněných transakcích získá klient přímo v aplikaci telefonu. Úroveň zabezpečení platební karty v mobilu je stejná jako u běžných platebních karet. Dostupné jsou ve formě debetní i kreditní karty. Každý klient může v jednom telefonu využívat současně až tři různé platební karty.

GE Money Bank v současnosti podporuje NFC platby na šesti telefonech Samsung – Galaxy Note II, S III, S III mini, Ace 2, S4 a S4 mini. Zákazníci, kteří mají jeden z uvedených modelů a využívají služeb operátora O2 Česká republika, si mohou na svou SIM kartu nahrát debetní i kreditní kartu. Platební karta v mobilu je zdarma a lze ji využívat k bezkontaktním platbám u obchodníků i k nákupům na internetu. Klienti GE Money Bank o ni mohou požádat na jakékoliv pobočce či prostřednictvím Internet Banky, SIM karta s nahranou platební kartou jim přijde poštou až domů.

GE Money Bank patří mezi největší české peněžní ústavy. Jsme univerzální bankou, která disponuje třetí největší sítí 252 poboček a téměř 700 bankomatů. Své služby orientujeme jak na občany, tak na malé a střední podniky. Náš běžný účet Genius Gratis byl v roce 2013 vyhodnocen českou veřejností v soutěži Zlatá koruna jako nejlepší finanční produkt na trhu. Ve stejné soutěži uspěly u odborné poroty naše platební inovace – Bezkontaktní platební nálepka se stala novinkou roku, NFC platební karta v mobilu zvítězila mezi kartami. Vlastní kapitál GE Money Bank tvoří 37 miliardy Kč, konsolidovaná kapitálová přiměřenost ve výši 23, 6 % je i nadále jednou z nejvyšších na trhu.

GE Money Bank patří do skupiny General Electric (GE). Skupina GE je třetí největší firmou na světě, pravidelně se objevuje v žebříčcích nejobdivovanějších a nejinovativnějších společností světa. GE založil Thomas Alva Edison. Skupina sdružuje firmy z oblasti průmyslu a financí a reaguje na nejpalčivější problémy dnešního světa. Podniká v oblastech, jako je výroba letadlových motorů či elektrické energie, ve finančních službách nebo lékařské zobrazovací technice. GE působí ve více než 100 zemích světa a zaměstnává přibližně 300 tisíc lidí. Pro více informací navštivte: www.ge.com.