Sharp uvádí na trh televizory Ultra HD 4K řady UD20

Sharp uvádí na trh řadu televizorů s rozlišením Ultra HD. Modely řady UD20 jsou prvními televizory Sharp s rozlišením 4K v Evropě. Televizory Sharp AQUOS LED Ultra HD 4K řady UD20 nabízejí výjimečně kvalitní obraz a nesrovnatelně kvalitní zvuk. Jsou jediné televizory 4K na trhu, které byly oceněny prestižním certifikátem firmy THX, který zaručuje nejvyšší kvalitu obrazu a zvuku. Televizory UD20 nabízíme s obrazovkami o úhlopříčce 60 a 70 palců.  (TZ)

Certifikát THX 4K

Televizor UD20 4K Ultra HD LED získal certifikát THX 4K na základě přibližně 400 přísných testů, které obsahovaly více než 1 000 kontrolních bodů. Tyto testy potvrdily nejvyšší standard kvality obrazu nejnovějších televizorů Sharp 4K. S novým, vylepšeným systémem podsvícení, který obohacuje barevnou škálu a zvyšuje rovnoměrnost jasu – Rich Colour Display – je nový displej Sharp schopen reprodukovat sytější a přirozenější barvy. Proto sledovanou krajinu – zeleň rostlin, modř moře nebo odstín kůže – vidíte tak, jako byste se na ni dívali přímo okem. Certifikát THX 4K potvrzuje nejvyšší kvalitu obrazu. To znamená, že televizní panel reprodukuje obraz věrně dle originálu. Certifikát THX je určen pouze pro televizory s nejlepší kvalitou obrazu ve své třídě. Přehrávání v režimu THX umožňuje sledovat filmy přesně tak, jak to naplánoval režisér.

Upscaler Sharp – Super High Resolution Image Engine

I když obsah, který sledujete, má nižší rozlišení než 4K, inteligentní upscaler řady UD20 zvýší jeho rozlišení na hodnotu blízkou 4K, a to bez ohledu na to, zda jde o signál ze satelitního nebo kabelového tuneru, pozemní televize, DVD nebo Blu-ray přehrávače nebo herní konzole. Díky tomu bude obraz ostřejší a živější.

Upscaler Sharp – Super High Resolution Image Engine – zvyšuje rozlišení každého vizuálního obsahu na 4K. Nyní je ještě efektivnější díky nové technologii řízení obrazu: Local Contrast Control. Tato technologie zlepšuje kontrast a zostřuje detaily. Díky ní Vám neunikne žádná drobnost ani při sledování tmavých scén. Obrazový procesor průběžně analyzuje reprodukovaný obraz a s přesností jednoho pixelu řídí kontrast. Tento obraz je ve výsledku výraznější a detaily viditelnější. Pokročilý systém Resolution Control dynamicky upravuje nastavení ostrosti a zajišťuje optimální kvalitu obrazu nezávisle na zdroji.

Kvalita zvuku se vyrovnává kvalitě obrazu

Systém Yamaha AudioEngine™, který byl speciálně navržen pro řadu UD20, integruje zvuk a obraz, umožňuje přirozenější přehrávání zvuku a přináší zážitek jako v sedačce kinosálu. Zároveň zvyšuje pohodlí poslechu bez ohledu na pozici posluchače. Pomocí systému Yamaha se navíc podařilo zvýšit rozsah výšek a basů, a tím dosáhnout takové úrovně kvality zvuku, která byla v minulosti u televizorů se štíhlým designem a plochými obrazovkami vzácnou výjimkou.

Elegantní vzhled

Televizory Sharp AQUOS 4K UD20 jsou ideálním řešením pro ty, kteří kladou důraz na výjimečný a moderní design. Nová řada se vyznačuje ještě užším rámečkem z kartáčovaného hliníku, štíhlejším profilem a také elegantní základnou. Tento design se skvěle hodí do každého prostředí. Výrazně ostré vnější hrany hliníkového rámečku ladí s lehkostí a štíhlostí televizoru.

Kvalitu obrazu, kterou nabízí UD20, můžete obdivovat také tehdy, když je televize vypnuta. Prostřednictvím Wallpaper Mode můžete na obrazovku televizoru umístit svůj vlastní obraz – grafiku, fotografii nebo oblíbenou reprodukci uměleckého díla.

Inteligentní televize

Hodiny nerušené zábavy zajišťuje Aquos Net+ (portál Sharp Smart TV). Díky integrovanému Wi-Fi si můžete užívat bezedné pokladnice internetu – aplikace, filmy, fotografie, libovolné portály a weby. Obsah z Vašich mobilních zařízení nebo počítače budete mít prostřednictvím DLNATM také po ruce – přesněji řečeno – na obrazovce Vašeho UD20. Mobilní aplikace Aquos Remote Lite, která je k dispozici pro zařízení s operačním systémem Android a iOS, umožňuje dotykové ovládání televizoru přímo z chytrého telefonu nebo tabletu. Systém Android navíc umožňuje snadné ovládání televize prostřednictvím hlasu. A díky aplikaci MiracastTM můžete obsah a hry z Vašeho smartphonu nebo tabletu se systémem AndroidTM sledovat na velké obrazovce televizoru UD20.

Televizory řady UD20 s uhlopříčkou 60” a 70” budou do prodeje uvedeny od září za tyto doporučené ceny:

LC60UD20E – 3.499 EUR

LC70UD20E – 4.999 EUR