Intel a Tsinghua Unigroup spolupracují na rychlejším vývoji mobilních zařízení

SANTA CLARA, USA, 25. září 2014 – Společnost Intel Corporation a Tsinghua Unigroup Ltd. („Tsinghua Unigroup“), provozní dceřiná společnost koncernu Tsinghua Holdings Co., Ltd., státního podniku s ručením omezeným financovaným Tsinghua University v Pekingu, dnes společně oznámily podepsání řady dohod. Jejich cílem je rozšířit nabídku produktů a rychlejší adopci mobilních zařízení na platformě Intel nejen v Číně, ale i ve zbytku světa. Tohoto cíle má pomoci dosáhnout společný vývoj architektury Intel a komunikačních řešení pro mobilní telefony. Intel  se rovněž zavázal k investici až zhruba 1,5 miliardy amerických dolarů do minoritního, přibližně dvacetiprocentního, podílu v holdingové společnosti patřící Tsinghua Unigroup. Po schválení antimonopolním úřadem a dalších náležitostech bude tato společnost vlastníkem firem Spreadtrum Communications a RDA Microelectronics. (TZ)

Spreadtrum a RDA, obě ovládané společností Tsinghua Group, jsou předními čínskými výrobci polovodičů a vyvíjejí chipsetové platformy pro chytré telefony, funkční telefony a další výrobky spotřební elektroniky podporující bezdrátové komunikační standardy 2G, 3G a 4G.

„Čína je dnes největším spotřebitelským trhem pro chytré telefony a má největší počet uživatelů internetu na světě,” říká generální ředitel Intelu Brian Krzanich. „Tyto dohody uzavřené s Tsinghua Unigroup jen podtrhují devětadvacet let naší historie, kdy jsme investovali a působili v Číně. Nová partnerství rovněž podpoří naši schopnost zajistit podporu pro podstatně širší spektrum uživatelů mobilních zařízení v Číně i po celém světě, a to tak, že budeme moci rychleji nabídnout širší portfolio architektury Intel a komunikačních technologických řešení.“

Zhao Weiguo, předseda představenstva Tsinghua Unigroup, dodal: „Pro Čínu se stalo národní prioritou rozvíjet trh s polovodiči. Strategická spolupráce mezi Tsinghua Unigroup a společností Intel sahá od návrhu a vývoje až po marketing a kapitálové investice, což demonstruje důvěru společnosti Intel v čínský trh a silný zájem o čínské polovodičové odvětví. Díky tomu se urychlí technologický vývoj a dále posílí konkurenceschopnost i tržní pozice čínských výrobců polovodičů.”

Na základě uzavřené dohody bude společnost Spreadtrum Communications, Inc. vyrábět a prodávat rodinu SoC postavených na architektuře Intel. První produkty se na trhu objeví v druhé polovině příštího roku, přičemž tyto SoC na architektuře Intel budou společně prodávat obě společnosti.

Očekává se, že investice společnosti Intel bude uzavřena v první polovině roku 2015.

Zpráva pokračuje v anglickém znění

Risk Factors
This news release contains forward-looking statements regarding the proposed transactions between Intel and Tsinghua Unigroup, including but not limited to statements regarding the development of future Intel products, the availability of these products, and the timing of the closing of Intel’s equity investment in Tsinghua Unigroup. Actual events or results may differ materially from those contained in these forward-looking statements. Among the important factors that could cause future events or results to vary from those addressed in the forward-looking statements are risks and uncertainties arising from, among other things, the possibility that one or more closings of the transactions may be delayed or may not occur; and litigation or regulatory matters involving intellectual property, antitrust and other issues that could affect the closings of the transaction, the future operation of Intel or Tsinghua Unigroup and/or Intel’s or other entities‘ dealings with Tsinghua Unigroup.

In addition, please refer to the documents that Intel files with the SEC on Forms 10-K, 10-Q and 8-K. The filings by Intel identify and address other important factors that could cause events and results to differ materially from those contained in the forward-looking statements set forth in this press release. Intel is under no duty to update any of the forward-looking statements after the date of this press release to conform to actual results.

O Tsinghua Unigroup
Tsinghua Unigroup Ltd. je dceřinou firmou společnosti Tsinghua Holdings Co., Ltd., státního podniku přidruženého k Tsinghua University. Tsinghua Unigroup se zaměřuje na segment integrovaných obvodů včetně jejich navrhování, budování průmyslových parků na výrobu integrovaných obvodů, provozuje školy v oblasti komunikace a mikroelektroniky a zajišťuje i financování výroby v oblasti integrovaných obvodů. Více informací najdete na webové stránce společnosti na adrese http://www.unigroup.com.cn.

O Spreadtrum Communications
Více informací najdete na adrese www.spreadtrum.com.

O RDA Microelectronics
Více informací najdete na www.rdamicro.com.

O společnosti Intel

Společnost Intel (NASDAQ:INTC) je světovým lídrem v oblasti inovací informačních technologií. Navrhuje a vytváří nezbytné technologie, které tvoří základ výpočetní techniky po celém světě. Intel také jako lídr korporátní odpovědnosti a udržitelnosti první na světě nabízí komerčně dostupné procesory bez obsahů konfliktních surovin. Další informace o společnosti Intel jsou dostupné na www.intel.com/pressroom a http://blogs.intel.com, o procesorech bez konfliktních surovin se dozvíte více na conflictfree.intel.com.