Analytická firma Gartner zařadila společnost InterSystems do kvadrantu Lídrů

PRAHA, Česká republika, 27. října 2014 – Společnost InterSystems, celosvětový poskytovatel pokročilých softwarových technologií, mezi něž patří databázová platforma InterSystems Caché ®, oznámila, že ji analytická firma Gartner zařadila do kvadrantu Lídrů ve svém nejnovějším hodnocení „Gartner Magic Quadrant for Operational Database Management Systems“. Hodnocení bylo zveřejněno 16. října 2014 a jeho autory jsou analytici Donald Feinberg, Merv Adrian a Nick Heudecker. (TZ)

„Firma Gartner nás zařadila ve svém hodnocení Magic Quadrant mezi lídry. Věříme, že se v uznání analytiků Gartner odráží to, jak pozitivně klienti vnímají naši snahu nabízet databázovou platformu, která v sobě sdružuje pokročilé technologie pro správu a integraci dat a jejich analýzu,“ komentuje úspěch Paul Grabscheid, viceprezident InterSystems pro strategické plánování.

„Na přesyceném a chaotickém trhu s databázovými nástroji, kde se pohybují jak malí výrobci vysoce specializovaných produktů, tak i velké společnosti, platí pořád to samé: nejvíce ze všeho záleží na datech. Naši klienti i partneři vědí, že jim nabízíme databázovou platformu, která zvládá obrovské množství rozmanitých dat, s nimiž se dnes setkáváme na každém kroku,“ říká Robert Nagle, viceprezident InterSystems pro databázové platformy.

„InterSystems Caché je databázová platforma, která podporuje veškeré typy dat – strukturovaná i nestrukturovaná data, data SQL i NoSQL, centralizovaná i distribuovaná data – a automaticky pracuje s metadaty. Je masivně škálovatelná jak horizontálně, tak vertikálně. Ale co je nejdůležitější: Caché dokáže nabízet analýzy v okamžiku rozhodování, přináší nejaktuálnější relevantní informace a završuje tak datový cyklus: zaznamenávat, sdílet, rozumět a jednat,“ dodává R. Nagle.

Firma Gartner definuje trh s operačními systémy řízení báze dat jako „produkty pro řízení relačních a nerelačních databází, které jsou vhodné pro širokou škálu celopodnikových transakčních aplikací. Patří sem zakoupené podnikové aplikace, jako jsou např. systémy pro plánování podnikových zdrojů (enterprise resource planning, ERP), systémy pro řízení vztahů se zákazníky či transakční systémy vytvořené na zakázku týmem podnikových vývojářů.“

Ve své zprávě Gartner uvádí: „Pro účely tohoto hodnocení Magic Quadrant definujeme operační systémy řízení báze dat jako systémy, které podporují celou řadu struktur a typů dat, jako je např. XML obsah, textový obsah, formát JavaScript Object Notation (JSON), audio obsah, obrazový obsah a video obsah.“

Celou zprávu „Gartner Magic Quadrant for Operational Data Base Management Systems“ autorů Donalda Feinberga, Merva Adriana a Nicka Heudeckera ze 16. října 2014 najdete na http://www.gartner.com/reprints/?id=1-23A415Q&ct=141020&st=sb .

O společnosti InterSystems

Společnost InterSystems vyvíjí pokročilé softwarové technologie umožňující vytvářet průlomová řešení. Tradičně poskytuje špičkové produkty a soustřeďuje se na úspěch svých klientů. Platformy InterSystems pro správu dat, strategickou interoperabilitu a analytiku jsou používány ve zdravotnictví, finančnictví, státní správě a v řadě dalších odvětví. Ve vybraných zemích InterSystems nabízí též unifikované aplikace pro zdravotnictví, které fungují na klíčových technologiích této firmy a které přispívají k realizaci propojeného zdravotnictví. Společnost InterSystems je soukromá společnost založená v roce 1978. Sídlí v Cambridge v americkém státě Massachusetts a má pobočky po celém světě. Její produkty denně používají miliony lidí ve více než 100 zemích. Více informací najdete na InterSystems.com.

Gartner – vyloučení odpovědnosti

Společnost Gartner nepodporuje žádného dodavatele, produkt či službu, které jsou uvedeny v jejích výzkumných zprávách, ani nedoporučuje uživatelům technologií vybírat si pouze nejlépe umístěné či jinak oceňované dodavatele. Výzkumné zprávy Gartner vyjadřují stanovisko této analytické organizace, nejsou zamýšleny jako konstatování skutečnosti. Společnost Gartner neposkytuje v souvislosti s tímto výzkumem žádné záruky, výslovné ani předpokládané, jako např. záruky týkajících se prodejnosti či vhodnosti k určitému účelu.