Skype otevřel registraci pro testování nové aplikace Skype Translator

Praha 16. prosince 2014 – Skype učinil další krok ve vývoji komunikačních technologií a měsíc po představení prvního náhledu na unikátní aplikaci Skype Translator, která překládá zprávy a mluvené slovo ihned v reálném čase, otevřel možnost zápisu dalším uživatelům, kteří se zapojí do testování aplikace a pomohou tak s jejím vývojem. Komunikační novinka je k dispozici pro uživatele operačního systému Windows 8.1 přihlášené k jejímu testování na webových stránkách Skype. (TZ)

Překlad hovorů a videohovorů probíhá zatím jen z angličtiny do španělštiny a naopak, podpora dalších jazyků bude následovat. Zprávy je ale možné ve Skype Translatoru překládat až do 40 jazyků, a to včetně češtiny. Jako jedni z prvních si jedinečný Skype Translator vyzkoušely děti Petersonovy základní školy v Mexiku a Staffordské základní školy v americké Tacomě. Video zachycující jejich hovor přes Skype Translator si můžete prohlédnout zde.

Skype Translator je postaven na softwaru, který je schopen se učit rozpoznávat jednotlivá témata hovoru, akcenty a dokonce i drobné odchylky řeči. Data použitá k naprogramování softwaru rozpoznávání řečí pochází z různých zdrojů, včetně překladu webových stránek nebo videí s titulky. Velkou pomocí byly také konverzace uživatelů Skype, kteří se rozhodli darovat své rozhovory a stali se tak součástí vývoje Skype Translatoru. K samotnému překladu jednotlivých slov využívá Skype Translator stejný způsob jako překladač Bing na webu, tedy je založený na používání různých kombinací syntaxe spolu se statistickými modely, podle kterých vyhodnotí význam jednotlivých slov.

,,Naším cílem je vytvořit aplikaci, která bude reflektovat potřeby našich uživatelů. Proto jsme Skype Translator zpřístupnili uživatelům, kteří mají zájem podílet se na jeho vývoji svými nápady a komentáři. Na základě jejich zpětné vazby budeme Skype Translator rozšiřovat o další jazyky a funkce,“ řekl Tomáš Vocetka, ředitel Skype Česká republika.

Jako první si Skype Translator vyzkoušely děti dvou základních škol v Mexiku a Spojených státech amerických, které se během své vyučovací hodiny zapojily do hry Mystery Skype, neboli kvízové hry přes Skype, jejímž cílem je umožnit dětem poznávat jiné země a kultury zábavnou formou. Děti z americké Tacomy se tak propojily s třídou základní školy v Mexiku, a díky Skype Translatoru spolu mohly komunikovat bez jakékoli jazykové bariéry.

,,Tento náhled na nový Skype Translator je jen začátkem dlouhé cesty, která již dnes mění způsob komunikace po celém světě,“ dodává Vocetka.

O Skype

Skype je softwarová společnost, založená v roce 2003, která se během necelých deseti let své existence stala jedním ze světových lídrů v oblastí komunikačního softwaru. Jejím cílem je bourat hranice v komunikaci napříč celým světem. Nabízí zdarma služby messagingu, video přenosů a hlasových hovorů a to zcela zdarma. V roce 2011 se stal Skype divizí společnosti Microsoft. Skype je možné stáhnout zdarma do počítačů, mobilů a tabletů bezplatně nawww.skype.com.

Pro novinky o produktu  Skype navštivte Blog: http://blogs.skype.com, 
Twitter: twitter.com/skype, nebo Facebook: www.facebook.com/skype.