Připraven ke startu: Acer představuje smartphone Liquid Z410 4G

Praha, 6. ledna 2015 – Společnost Acer oznámila příchod smartphonu Liquid Z410, malého výkonného stroje s LTE 4G připojením, 64bitovým superrychlým procesorem, excelentním zvukem, skvělým fotoaparátem a delší výdrží na baterii. Je připraven ke startu! (TZ)

Liquid Z410 byl k vidění 5. ledna na akci Pepcom Digital Experience! v hotelu Mirage v Las Vegas.

Heroická rychlost a výkon

Se smartphonem Liquid Z410 přináší Acer rychlost a výkon, který bude k dispozici pro všechny. Díky ultravýkonnému 64bitovému čtyřjádrovému procesoru a podpoře 4G LTE (kategorie 4) připojení pro rychlé surfování, streamování a stahování obsahu téměř kdekoli na světě umožňuje tento smartphone rychlou práci s úkoly a vysokou kvalitu hovorů za všech okolností. Se svým dvoujádrovým grafickým čipem navíc Liquid Z410 slibuje kvalitní obraz, vysoký grafický výkon a hladký chod uživatelského prostředí. Acer ví, že je smartphone vaším celodenním společníkem, proto se s baterií Liquid Z410 můžete spolehnout na výdrž až 5,5 hodiny hovoru nebo 400 hodin v režimu standby. Tlačítko AcerRAPID™ umístěné přímo pod zadním fotoaparátem a obklopené elegantním textilním vzorem umožňuje uživatelům snadný přístup k bohaté sadě nastavitelných akci jediným dotykem. Snadno ovladatelné tlačítko AcerRAPID™ jakoukoli rukou bylo navrženo tak, aby zvýšilo rychlost a flexibilitu ovládání telefonu uživatelem. Kromě toho se může Liquid Z410 pochlubit funkcí Acer QuickTouch, která uživatelům umožňuje rychle ovládat telefon jednoduchým jednoprstovým gestem. Nakreslením písmene Z na zamknuté obrazovce se spustí přehrávač hudby a přejetím doleva nebo doprava přepnete na předchozí nebo následující skladbu. Zatímco nakreslením písmena C se spustí fotoaparát a V zase vytáčení telefonu. Díky kombinaci funkcí AcerRAPID™ a QuickTouch se se smartphonem Liquid Z410 pracuje rychleji než kdy jindy.

Multimediální pomocník

4,5″ IPS qHD displej s hustotou bodů 245 ppi zajišťuje společně s předním širokoúhlým 2Mpx fotoaparátem pořízení křišťálově čistého autoportrétu. Zadní fotoaparát je vybaven 5Mpx čipem, automatickým ostřením a LED bleskem. Ten je jedním z hlavních bodů, na které se Acer při vývoji Liquid Z410 zaměřil: pyšní se zbrusu novým uživatelským rozhraním, které umožňuje rychlé nastavení a přináší různé režimy fotografování. Kromě toho přichází s několika předinstalovanými režimy, díky kterým je zachycování vzpomínek jednodušší, než kdy jindy: režim Prezentace optimalizuje psaní poznámek přeměnou fotky listu papíru nebo obrazovky do souboru jpg, pdf či ppt. Režimy Obraz v obraze a Video ve videu dokážou vytvořit koláž ze současných snímků z předního a zadního fotoaparátu. Fotoaparát smartphonu Liquid Z410 lze navíc ovládat hlasem, takže se uživatelé mohou více soustředit na focený objekt než na ovládání fotoaparátu. Pro pořízení fotografie stačí říct „sýr“, nebo „selfie“ pro přepnutí na přední fotoaparát a pořízení snímku s třísekundovým odpočítáváním! Pro dokonalý multimediální zážitek nabídne Liquid Z410 také funci DTS Studio Sound™, která zajišťuje úžasný stereo zážitek a efekt velkého prostoru. Funkce DTS Studio Sound™ přináší smartphonu Liquid Z410 profesionální filmový zážitek zvětšením zvukového pole, vyšší čistotou vokálů a realističtějšími přirozenými detaily.

Stejně krásný i uvnitř

Kromě exkluzivních funkcí fotoaparátu je Liquid Z410 kompatibilní s nejlepšími technologickými vylepšeními od Aceru. AcerEXTEND(1) umožní uživatelům převzít plnou kontrolu nad jejich smartphonem bezdrátově nebo prostřednictvím kabelu z počítače s Windows – mohou psát na klávesnici, používat funkci „drag and drop“ a snadno sdílet obsah, což posune zážitek z multitaskingu na novou úroveň.

Acer QuickMode nabízí přizpůsobení různým potřebám uživatelů: děti si tak osahají svůj první smartphone, starší uživatelé zase ocení velké a jasné prvky s jednoduchými texty.

Cena a dostupnost

Smartphone Acer Liquid Z410 bude v oblasti EMEA k dispozici od konce února za cenu od 3490 Kč / 129€ s daní.

O společnosti Acer

Společnost Acer, která se zabývá hardwarem, softwarem a službami, byla založena již v roce 1976. Zaměřuje se na výzkum, návrh, marketing, prodej a podporu inovativních produktů, které zlepšují každodenní život lidí. Mezi nabízené produkty společnosti Acer patří počítače, monitory, projektory, servery, tablety a chytré telefony. Všechno to jsou nástroje, které našim zákazníkům umožňují prozkoumávat až za hranice možností a získávat více zkušeností. Společnost Acer, která zaměstnává 7 500 lidí, je čtvrtou největší firmou na světě vyrábějící počítače (IDC 2013) a v roce 2013 dosáhly její tržby 12,02 miliardy amerických dolarů. Pro více informací navštivte stránky www.acer.cz.