Atos a EMC posilují strategické partnerství

PRAHA, 4. března 2015:  Společnosti Atos a EMC dnes oznámily, že plánují dále posílit strategickou alianci, kterou založily společně s firmou VMware v roce 2012 pod značkou Canopy.  Ta je dodavatelem komplexních služeb v oblasti cloud computing, v roce 2014 jí vzrostly tržby o 37 % a společností IDC byla ohodnocena jako přední evropský poskytovatel profesionálních cloudových služeb.  (TZ)

V letošním roce plánuje společnost Atos mimo jiné reintegrovat firmu Canopy do své korporátní struktury v rámci divizí Atos Consulting & System Integration a Atos Big Data & Cyber-Security, EMC a VMware přitom zůstanou akcionáři tohoto společného podniku.

O společnosti EMC

Společnost EMC Corporation je globálním lídrem, který umožňuje firmám a poskytovatelům služeb transformovat jejich každodenní fungování a poskytovat IT jako službu. Základem této transformace je cloud computing. Prostřednictvím inovativních produktů a služeb společnost EMC urychluje přechod ke cloud computingu, a napomáhá tak IT oddělením ukládat, spravovat, chránit a analyzovat jejich nejcennější aktiva – informace – dynamičtějším, důvěryhodnějším a nákladově efektivnějším způsobem.

Společnost EMC Czech Republic je tuzemskou pobočkou americké společnosti EMC Corporation, vedoucí světové firmy v oblasti produktů, služeb a řešení pro ukládání a správu informací. V České republice je EMC zastoupena od roku 1999 a mezi její klienty patří mimo jiné přední české telekomunikační společnosti a finanční instituce. Informace o produktech a službách společnosti EMC naleznete na adrese www.emc.com.