Správce .eu prostřednictvím projektu Ecomapuà v Amazonii kompenzuje své emise CO2 za rok 2014

Brusel 10. července 2015 – EURid, registrační správce domény .eu, se rozhodl zapojit do projektu Ecomapuà, aby tím kompenzoval své emise CO2 za rok 2014. Emise vypočetla organizace RINA Services. (TZ)

Tento projekt, jenž byl vybrán pro své významné ekologické, sociální a ekonomické přínosy na ostrově Marajó ve státě Pará, představuje jen jednu z mnoha iniciativ, kterých se ujala organizace EURid, aby přispěla k udržitelné budoucnosti.

„Jako ekologicky zodpovědná společnost máme zájem na výpočtu a nahrazení našich emisí CO2. Letos to správce domény .eu stojí ještě méně, a to díky předchozí podpoře řady znovuzalesňovacích projektů. Prostřednictvím projektu Ecomapuá chráníme mimo jiné i bohatou biodiverzitu Amazonie,“ uvedl manažer pro vnější vztahy Giovanni Seppia.

Přínosy spojené s projektem zahrnují kromě jiného ochranu přibližně 90 000 ha amazonského biomu, podporu udržitelného lesního hospodářství zahrnující školicí kurzy o semenářství a udržitelné produkci açaí a výstavbu školních budov, voliér, včelínů a nádrží pro chov ryb v místních komunitách a pro místní komunity.

Chcete-li se dozvědět více o ekologické politice společnosti EURid, navštivte prosím naši stránku Going green.

Chcete-li se dozvědět více o práci společnosti EURid v oblasti podpory zelenějšího světa, kontaktujte nás prosím na info@eurid.eu

###

O .eu a EURid

Internetová doména .eu patří mezi největší domény nejvyšší úrovně na světě, spojuje více než 500 milionů lidí v 31 zemích do jedné internetové identity. Od roku 2005, kdy byla tato doména otevřena k registraci, se zaregistrovalo přes 3,9 milionu doménových jmen.eu. Mnoho společností a obchodních značek využívá internetové stránky s doménou.eu k tomu, aby jasně vyjádřily svou evropskou identitu a obchodní ambice.

EURid je nezisková organizace, která spravuje doménu nejvyšší úrovně .eu na základě veřejné soutěže a jmenování Evropskou komisí. Sdružení EURid spolupracuje s více než 750 akreditovanými registrátory a zajišťuje podporu ve 24 úředních jazycích EU. Organizace EURId získala certifikaci bezpečnostního standardu ISO27001 v roce 2013 jako součást své pokračující aktivity v oblasti bezpečnosti dat. Organizace EURid je zaregistrována v programu EU EMAS (Eco-Management and Audit Scheme), což je vyjádřením jejích ekologických závazků. EURid má ústředí v Bruselu (Belgie) a regionální kanceláře v Pise (Itálie), Praze (Česká republika) a Stockholmu (Švédsko).

Více informací na: http://www.eurid.eu.