Enern investuje do berlínského start-upu Nestpick, celková investice činí 270 miliónů Kč

Berlín, 2. listopadu 2015 – Nestpick, berlínský start-up, který online zprostředkovává dlouhodobé pronájmy, získal v prvním kole financování (Series A) investici ve výši 11 miliónů USD (cca 270 miliónů Kč). Jedním ze tří investorů je investiční skupina Enern. (TZ)

Na investici se vedle Enernu podílely globální investiční skupiny Rocket Internet, do jejíhož portfolia patří např. Delivery Hero vč. českého DámeJídlo.cz, a Mangrove Capital Partners, která investovala do firem jako Skype, Wix či nedávno Helpling.

Jde o první investici Enernu v rámci ohlášené expanze do Berlína, který je jedním z nejvýznamnějších evropských startupových center a kde Enern otevírá kancelář. Expanze souvisí s chystaným fondem ETIII, ohlášeným v srpnu, který má operovat s kapitálem 50 mil. EUR.

Nestpick za uplynulý rok online zprostředkoval dlouhodobé pronájmy v hodnotě přes 16 mil. EUR. Aktuálně nabízí výběr z 21 000 nemovitostí v 35 městech napříč 8 evropskými zeměmi a také Austrálií. Rozšíření do dalších teritorií na sebe nenechá dlouho čekat.

Start-up založený v roce 2014 chce změnit způsob, jakým dosud realitní trh funguje. Zakladatel Nestpicku Fabian Dudek předpovídá, že v brzké budoucnosti si budou lidé pronajímat bydlení zcela online bez spousty zbytečných telefonátů.

„Nejen v Česku je sjednávání pronájmů velmi bolestivý a netransparentní proces, a to jak pro nájemníka, tak majitele nemovitosti. Nestpick chce tento proces zcela přenést do online, a tím ušetřit nervy, čas i peníze oběma stranám realitní transakce. Jako Enern dlouhodobě investujeme do služeb, které mají velký potenciál zlepšit kvalitu života lidí, a Nestpick za takovou vizí jasně jde,” říká Pavel Mucha, partner Enernu.

O investiční skupině Enern

Enern založený v roce 2010 Petrem Šmídou, Pavlem Muchou, Radkem Švecem a Radovanem Nesrstou (pátým partnerem se stal v srpnu 2015 Tomáš Čupr) má za sebou bohatou investiční historii. Enern drží podíly v e-commerce projektech jako Slevomat, Rohlik.cz, Twisto, Lavito.pl či ROI Hunter a výrazně investuje také v oblasti energetiky. Do energetických projektů, především v oblasti větrné energie, Enern dosud v Česku a Polsku investoval 55 mil. EUR. V současné době Enern spouští nový fond zaměřený na digitální technologie s kapitálem bezmála 1,5 mld. Kč. Součástí skupiny jsou také dva fondy investující do internetových startupů v celkové velikosti 20 mil. EUR.