Přes 120 českých škol si rozdělilo 3,5 milionů Kč na vzdělávání pedagogů

Společnost AV MEDIA a Nakladatelství Fraus vyhlásily v loňském roce dotační program „Zapojte žáky moderními technologiemi“ určený pro základní a střední školy v České republice. V lednu letošního roku rozdělily dotaci ve výši 3,5 milionu Kč mezi 126 českých škol. Největší zájem měly pražské školy a školy z jižních a severních Čech. (TZ)

Účelem programu je podpora digitálního vzdělávání a posunu interaktivní výuky od pedagoga k žákovi. Školy tak získaly 80% dotaci na kurzy interaktivní výuky pro pedagogy.  Jednotlivé kurzy vedou učitele k efektivnímu využití digitálních nástrojů ve výuce a předávají didaktické a metodické informace. Školení mají na starosti lektoři z řad učitelů s mnohaletou praxí s interaktivní výukou a soustředí se na praktické využití technologií v každodenní výuce. Část dotace může být využita pro vzdělávání ICT koordinátorů a ICT metodiků, případně vedení škol.

„Velký zájem byl o pokročilá školení práce s interaktivní tabulí, což naznačuje, že se školy snaží posouvat úroveň celého pedagogického sboru. Dále lákají nové kurzy oborové didaktiky, zejména pro první stupeň, ale i cizí jazyky, matematika a další,“ říká k projektu Ivana Melíšková, konzultant pro vzdělávání ze společnosti  AV MEDIA a doplňuje: „Vzhledem k velkému zájmu se realizace školení prodloužila až do konce března. Uskutečníme tak přibližně 600 kurzů, které navštíví celkem 4000 účastníků.“

Moderní technologie stále více pronikají i do školní výuky, neustále tedy rostou počty žákovských zařízení ve školách, jako jsou například tablety, chytré telefony až po interaktivní tabule. „Vybavili jsme české školy již více než 15 tisíci interaktivních tabulí,“ uvádí Melíšková a uzavírá: „Pouze moderní technologie však nestačí. Stejně tak důležitý je lidský faktor a klíčovou roli hraje i smysluplné zapojení interaktivity do výuky.“

Do dotačního programu „Zapojte žáky moderními technologiemi“ se mohly zapojit všechny základní a střední školy, které jsou na území ČR. Společnost AV MEDIA ho spolu s Nakladatelstvím Fraus vyhlásila v září 2015, přičemž realizace školení probíhá od listopadu 2015 do konce března 2016. Vzhledem k zájmu ze strany pedagogů již zvažujeme další programy, které by podpořily efektivní využití ICT ve výuce.

O společnosti AV MEDIA, a. s.

Společnost AV MEDIA byla založena v roce 1992 a v současnosti je leaderem na poli prezentační, projekční a audiovizuální techniky v České republice. Do roku 2000 se firma soustředila především na integrace audiovizuálních řešení, postupem času však rozšiřovala své portfolio. Aktuálně nabízí audiovizuální řešení pro školy, vysoké školy, kulturní instituce, firmy, veřejnou správu, hotely a domácnosti. Zároveň nabízí i pronájem a obsluhu špičkové audiovizuální techniky pro širokou škálu různorodých akcí – od firemních školení přes korporátní kongresy, společenské akce a veletržní expozice až po venkovní projekci na budovy. V roce 2014 uspěla v mezinárodní soutěži European Best Event Awards a umístila se na druhém místě v kategorii Sportovní událost roku 2014 s projektem Olympijský park Soči – Letná 2014. V roce 2015 zvítězila s tímto projektem v kategorii Live event v soutěži InAVation Awards, kde se každý rok probojuje do finálových kol.

O Nakladatelství Fraus, s.r.o.

Nakladatelství Fraus je největším učebnicovým nakladatelstvím u nás. Patří také mezi největší propagátory interaktivní výuky a zavádění nových výukových metod do škol v ČR. V produkci nakladatelství najdete i učebnice, které vycházejí vstříc školám se zájmem o alternativní postupy při výuce. Stěžejní část sortimentu tvoří ucelené řady tištěných i interaktivních učebnic a vzdělávacích materiálů pro základní školy, víceletá gymnázia, střední a jazykové školy. Interaktivní učebnice Nakladatelství Fraus využívá v současné době více než polovina škol v ČR. Pro práci s interaktivními učebnicemi jsou k dispozici produkty přesně podle potřeb uživatelů – žáků, učitelů a škol.

 

Reklamy