STRV nabízí 24 studentům a začínajícím IT specialistům unikátní tříměsíční vzdělávací program plný workshopů a tréninků

Praha 19. dubna 2016 – STRV spouští registraci do vzdělávacího programu STRV Academy, který je určen začínajícím vývojářům, softwarovým inženýrům a designérům. V STRV Academy dostane 24 lidí možnost pracovat na vlastních projektech s pomocí mentorů z STRV. Akademie není věkově omezena, přihlásit se mohou studenti, junioři či lidé, kteří se doposud věnovali jinému oboru, ale mají zájem se naučit něco nového či chtějí eventuálně změnit zaměstnání. (TZ)

„Prostřednictvím STRV Academy chceme předat nadějným českým IT hvězdám zkušenosti, které jsme v posledních letech získali při práci pro americké firmy
a start-upy,“ vysvětluje důvody vytvoření STRV Academy David Semerád, CEO a spoluzakladatel STRV. Do výběrového řízení se tak může přihlásit kdokoliv ovládající základy designu nebo programování. Přihlášky je možné zasílat do 15. května 2016. Samotná STRV Academy bude probíhat následně od července do konce září. Na závěr celého edukačního programu představí účastníci své projekty a nejlepší absolventi mohou obdržet pracovní nabídku od STRV.

Účastníci STRV Academy dostanou plnou podporu od mentorů, bude pro ně přichystáno několik technických, ale i soft skills workshopů zaměřených nejen na programování, ale i na prezentační dovednosti nebo marketing. „Studenti budou mít možnost využít zázemí našich nových kanceláří v Karlíně, hodiny anglického jazyka a také technologie, které má STRV k dispozici. Nebudou chybět společenské a networkingové akce
s týmy a lidmi z STRV. Výsledný projekt pak budou absolventi prezentovat tak, jako by stáli před potenciálními investory,“ objasňuje myšlenku vedoucí projektu Teresa Caklová, Event Manager STRV.

Přihlášku je možné podat do 15. května 2016 na webové stránce www.strv.com/academy. Nejlepší kandidáti budou v průběhu května a června pozváni na osobní pohovor, kde mimo jiné budou podrobeni úkolu, který prokáže znalost základních dovedností pro účast v programu. Následně bude vybráno 24 zájemců, kteří dostanou možnost zúčastnit se bezplatného vzdělávacího programu STRV Academy. „Delší dobu jsme zvažovali, jak vedle našich akcí Silicon Valley Insights, Developer Meetup a Designer Meetup nabídnout studentům možnost se vzdělávat v oblasti vývoje a designu. Nakonec jsme se inspirovali v USA, kde podobné stáže firmy mezi školními semestry vypisují pro studenty pravidelně,“ doplňuje Semerád.

Program STRV Academy

Začátek registrace                                                                      15. dubna

Finální termín registrace přihlášek                                                  15. května

Výběr studentů                                                                                16.–31. května

Pozvání vítězů výběrového řízení                                                  1. června

Začátek semestru & 1. seznamovací workshop                        1. červencový týden

Finální konzultace před prezentacemi                                            3. zářijový týden

Prezentace & předání certifikátů                                                     4. zářijový týden

Více o STRV

STRV je jednou z předních českých technologických společností, která se věnuje vývoji mobilních a webových aplikací. Historie společnosti začala už v roce 2004 a do poloviny roku 2014 působila na trhu pod názvem uLikeIT. Hlavní strategií společnosti, za kterou stojí spoluzakladatelé David Semerád a Lubo Smid, je rapidní růst v USA, kam se vedení společnosti přesunulo roku 2012. Hlavní pobočkou je v současné době Los Angeles, další kanceláře se nacházejí v San Francisku a New Yorku. Nejdůležitější část firmy se ovšem stále nachází v Praze, kde pracuje téměř 150 vývojářů
a designerů. Ti aplikace pro americké startupy vyvíjejí, spravují a aktualizují. Strategickým plánem STRV je nadále obsazovat americký trh se zachováním vývojářského centra v České republice, které se bude v následujících měsících rapidně rozšiřovat.

Mezi nejvýznamnější mobilní aplikace společnosti, se kterými se může český zákazník setkat, patří například Ordr nebo sociální síť Surge. Ze světových referencí stojí za zmínku aplikace pro společnosti SparkNetworks, Caviar nebo ClassDojo. Více o společnosti naleznete na www.strv.com.