Visa Europe spouští novou platformu pro digitální platby. Prvním partnerem je Android Pay od Googlu

Společnost Visa Europe spouští ve Velké Británii novou platformu Visa Europe Digital Enablement Programme (VEDEP), která využívá výhod akceptační sítě Visa a umožňuje tak snazší zavádění mobilních peněženek vyvíjených třetími stranami. K prvním partnerům patří platební platforma Android Pay od společnosti Google a řada předních britských bank.   (TZ)

PRAHA, ČESKÁ REPUBLIKA, 30. května 2016 – Program VEDEP umožňuje bankám
a technologickým společnostem využívat infrastrukturu bezpečné technologie Visa tokenizační služby, kterou společnost Visa spustila v loňském roce.

Visa platební tokenizační služba pomáhá uchovávat údaje o platebních kartách zákazníků při platbě u obchodníka nebo online v bezpečí, bez ohledu na to, jakým způsobem svou platbu provádějí. Využívá k tomu sérii čísel, které tvoří tzv. token, a ten nahrazuje reálná data z platební karty. Skutečné údaje o kartě přitom zůstávají skryté. Tato technologie také úspěšně zvládá zapojení vydavatelů karet do nových systémů elektronických peněženek poskytovaných třetími stranami.

„V důsledku překotného vývoje technologií stojí v současnosti banky před řadou složitých otázek. Máme proto velkou radost, že jim prostřednictvím nového programu VEDEP můžeme nabídnout rychlejší a jednodušší cestu ke vstupu do systémů elektronické peněženky třetích stran spolu s naší zabezpečenou tokenizační technologií,“ uvádí Norman Butler, výkonný ředitel pro korporátní rozvoj ve společnosti Visa Europe. „Očekává se, že objem mobilních plateb v následujících letech poroste geometrickou řadou a systém Android lidem čím dál více zprostředkovává přístup k mobilnímu webu a jeho výhodám. Jsme proto rádi, že se stal jedním z partnerů, kteří se podílejí na startu našeho programu.“

Jednoduchá cesta k mobilnímu placení

Banky automaticky získávají přístup ke všem poskytovatelům elektronických peněženek, kteří se do programu VEDEP zapojí. Všichni účastníci tak díky tomu získávají množství výhod.

  • Rychlejší integraci bez nutnosti uzavírat komplikované bilaterální smlouvy.
  • Obchodní rámec bez poplatků mezi technologickými partnery a bankami.
  • Posílení bezpečnosti a ochrany dat zákazníků prostřednictvím Visa platební tokenizační služby.
  • Velký rozsah působení, protože poskytovatelé služeb elektronických peněženek získají přístup ke kontaktům Visa Europe v podobě více než 3 000 bank.

„Doba se zrychluje a na platební technologie jsou kladeny zvýšené nároky. To se týká
i nakupování. Lidé chtějí nakoupit rychle a bez zbytečného čekání. A právě platforma Android Pay s podporou VEDEP je jednou z možností, jak nákup výrazně urychlit, zjednodušit a tím pádem zpříjemnit. Přesně to je naším cílem,“ říká Marcel Gajdoš, regionální manažer asociace Visa Europe pro Českou republiku a Slovensko. „V České republice v nejbližší době připravujeme spuštění mobilních plateb s Komerční bankou
a Českou spořitelnou. Do budoucna proběhne implementace této technologie i v dalších bankách.“

Program VEDEP se spouští nejprve ve Velké Británii a v následujících měsících se pak rozšíří i do ostatních evropských zemí.

KONEC

O asociaci Visa Europe:

Visa Europe je asociace zabývající se platebními technologiemi, kterou vlastní a provozují členské banky a další poskytovatelé platebních služeb ve 37 evropských zemích. Je vedoucím platebním systémem, jehož podíl na trhu vzrostl z 55,5 % v roce 2011 na 56,9 % v roce 2013 a předstihl tak konkurenční MasterCard.

Visa Europe je v srdci platebního ekosystému poskytujícího infrastrukturu a služby potřebné k tomu, aby milionům evropských spotřebitelů, firmám a vládám bylo umožněno platit elektronicky. Členové Visa Europe jsou odpovědni za vydávání karet, registraci obchodníků a výši poplatků pro držitele karet i obchodníky. Visa Europe je rovněž největším subjektem zpracovávajícím transakce v Evropě: zodpovídá za zpracování 16 miliard transakcí ročně, přičemž ve špičce může rychlost dosahovat až 1627 transakcí za sekundu.

V současnosti je v Evropě vydáno více než 500 milionů karet Visa, přičemž každé šesté euro je zaplaceno právě těmito kartami. Celková útrata provedená kartami Visa přesahuje 2 biliony eur ročně, z toho 1,5 bilionů eur v místech prodeje.

Asociace Visa Europe sídlí ve Velké Británii, od roku 2004 je nezávislá na organizaci Visa Inc. a má exkluzivní, nezrušitelnou a trvalou provozní licenci v rámci Evropy. Obě společnosti úzce spolupracují s cílem zajistit globální platby Visa ve více než 200 zemích a teritoriích.

Další informace najdete na stránkách www.visaeurope.com a na Twitteru @VisaEuropeNews.