Xiaomimobile prodává první Mi Pad 2 s Windows 10 a procesorem od Intelu

Středa, 1. června 2016, Praha – Poslední model tabletu od čínského výrobce Xiaomi nabídne nyní kromě tradičního Androidu s nadstavbou MIUI i operační systém Windows 10. První kusy Mi Padu 2, který vznikl přímou spoluprací Xiaomi a Microsoftu, jdou do prodeje v e-shopu Xiaomimobile.cz již dnes. (TZ)

xiaomi-mi-pad-2-windows-10-edition

Úspěšný a výkonný tablet v designově čistém kovovém těle a s procesorem od Intelu, v mnoha testech srovnávaný s Apple iPad mini 4. To je poslední výtvor čínského giganta Xiaomi v segmentu větších dotykových zařízení. Pro příznivce systému Windows se tedy od nynějška nabízí Mi Pad 2 jako možná volba. E-shop Xiaomimobile.cz má k dispozici testovací kusy tohoto tabletu a do prodeje půjde varianta s Windows 10 už dnes v 16:20. S operačním systémem Windows se bude prodávat pouze výkonnější varianta s 64GB interní pamětí a procesorem značky Intel, která bude u Xiaomimobile.cz k dostání za 7.999,-

„Spolupráce mezi Microsoftem a Xiaomi podle mě svědčí o dlouhodobé strategii Microsoftu i Intelu, kteří tak chtějí nadále zůstat platnými hráči v segmentu mobilních zařízení se zaměřením na tablety.“ dodává k novince jednatel společnosti LionMobile – Jiří Opletal.

Mi Pad 2

Tělo přístroje rozměry 200.4 x 132.6 x 6,95 mm
hmotnost 322 g
SIM NE
Display typ IPS LCD
velikost 7,9 in
rozlišení 1536 x 2048 px
Platformy OS Windows 10
procesor QuadCore Intel Atom X5-Z8500 na frekvenci 2,2GHz
Paměť interní 64 Gb / 2Gb RAM
přídavná micro SD do 128Gb
Fotoaparát primární 8mpx
sekundární 5mpx
Baterie typ Li-Po 6.190mAh
pohotovostní 649 hodin
hovor 12,5 hodin
100 hodin

O Xiaomi

Společnost Xiaomi se věnuje navrhování, vývoji a prodeji smartphonů, aplikací a další spotřební elektroniky. První smartphone prodala v roce 2011 a od té doby kontinuálně zvětšuje svůj podíl nejen na čínském trhu. Dále také neustále rozšiřuje nabízený sortiment. Cílem Xiaomi je udržovat nízkou cenu produktů při zajištění jejich vysoké kvality. V současné době společnost zaměstnává více než 3 000 zaměstnanců a její hodnota je odhadována na 45 miliard dolarů.

O Lion Mobile

Lion Mobile je ryze českou firmou zaměřenou na prodej a distribuci chytrých čínských telefonů ve středoevropském regionu. Je oficiálním distributorem značek Yi technology – startupu od Xiaomi, DOOGEE a THL. Telefony nabízené touto společností na evropském trhu prošly náročným testovacím procesem a mohou se tak pochlubit certifikáty CE. Firemní tým se skládá ze zkušených odborníků, kteří se čínským smartphonům věnují již několik let. Lion Mobile byl na českém trhu prvním distributorem, který nabídl čínské telefony DOOGEE, Vivo, Oppo a také Xiaomi. Firma všem těmto značkám zajišťuje servisní péči. Společnost Lion Mobile provozuje servery xiaomimobile.cz a yistyle.cz

 

Kontakt pro novináře:

Rubikon PR

Ondřej Tengler

tel: +420 737 503 252

email: ondrej.tengler@rubikonpr.cz