ALTRON Data Center & Business World 2016: Chytrá datová centra, IT technologie, Smart Cities a kybernetická bezpečnost

Praha 1. 6. 2016 – Šestnáctý ročník kongresu ALTRON Data Center & Business World se letos konal 26. května 2016 v pražské La Fabrice. Nabitý program přilákal téměř 400 účastníků z řad malých i velkých firem napříč obory. (TZ)

Společnost ALTRON představila svá nová řešení a inovace pro datová centra zaměřená především na efektivitu provozu, řízení heterogenní cloudové infrastruktury, podporu pro chytrá města včetně projektu sdílení jízdních kol (Bike Sharing) a jeho návaznost na internet věcí a také kybernetickou bezpečnost.

Celodenní program se skládal z odborných bloků. V nich vystoupila řada významných technologických společností jako je Schneider Electric, ABB, Avnet, BrandCloud, DNS, Emerson, ESET, Flowmon Networks, Fujitsu, Rittal a Veeam Software, které představily svůj pohled na moderní svět ICT technologií. Kromě těchto firem také zazněly zajímavé příspěvky ze strany Českého vysokého učení technického v Praze a zástupci společnosti T-Mobile představili své nové řešení virtuálního datového centra, připraveného ve spolupráci s ALTRONEM.

„Tradiční kongres společnosti ALTRON je pro nás zajímavou odbornou platformou pro diskusi a sdílení nových trendů ve světě technologií. Letošní šestnáctý ročník poukázal na úzké propojení světů non-IT / datových center a samotného IT a nástup nových směrů, které již podporujeme a i nadále budeme podporovat v našich řešeních, mimo jiné rovněž ve spolupráci se společností ALTRON,“ řekl František Mikeš, Vice President ITB CZ&PL&SK ve společnosti Schneider Electric.

„Kongres ALTRON Data Center & Business World představuje významný prvek naší komunikace se zákazníky, partnery a odbornou veřejností. V průběhu času nám trvale rostoucí zájem o tuto akci dokazuje, že firemní zákazníci hledají nové poznatky, řešení a přístupy, jak efektivně provozovat datová centra a optimálně využívat ICT služby a produkty,“ dodal Jan Rezek, marketingový ředitel společnosti ALTRON.

O skupině Altron

Společnost Altron působí na českém trhu od roku 1991. Původní portfolio zaměřené na prodej a servis záložních zdrojů a výstavbu datových center bylo v průběhu doby postupně rozšiřováno spolu s expanzí společnosti na další evropské i mimoevropské trhy a v současnosti má společnost ucelenou nabídku služeb a řešení v oblasti infrastruktury datových center včetně mobilních DC, mikrodatových center, konzultačních služeb a komplexní správy datových center. Díky více než 340 instalacím datových center s rozlohou přes 50 000 m2 ve dvaceti zemích světa a profesionálnímu týmu 250 kvalifikovaných a plně certifikovaných profesionálů je Altron ,člen skupiny Altron Group, spolehlivým partnerem firemních zákazníků od telekomunikací, přes výrobu a služby až po instituce veřejné správy.

Altron Business Solutions poskytuje zákazníkům Altron Group profesionální ICT řešení a služby jako jsou systémová integrace, cloudová řešení, firemní mobilita, vývoj aplikací na zakázku, implementaci a provoz podnikového softwaru a byznys aplikací.

Altron je také aktivní v rámci společenské odpovědnosti a je držitelem řady standardů a certifikací jako je ISO 14001:2004, ISO 20000: 2005, ISO 27001:2005, ISO 18001:2007 a ISO 9001:2008. Společnost je členem organizací The Green Grid , U. S. Green Building Council a disponuje odborníky s mezinárodními certifikacemi, jako jsou Uptime Institute Accredited Tier Designer a Specialist nebo CDCDP.

Více informací o nabídce služeb a řešení na www.altron.net.

Sledujte nás na Twitteru: Altron_Group