Kaspersky Lab představila program na posílení znalostí o kyberbezpečnosti

Společnost Kaspersky Lab představila sérii produktů, které pomáhají posilovat povědomí o firemní kyberbezpečnosti  s názvem Security Awareness Training. Zaměstnance učí rozpoznat kybernetické hrozby a předcházet jim. Produkty jsou určené pro pracovníky na všech úrovních, od těch běžných až po seniorní manažery. Průzkum ukázal, že pravděpodobnost využití vědomostí získaných díky počítačovému interaktivnímu tréninku Kaspersky Lab je v každodenní praxi více než 93 %. Množství problémů se zmenšilo až o 90 %. (TZ)

Selhání lidského faktoru stojí za většinou kyberbezpečnostních problémů, včetně nejzávažnějších hrozeb, jakými jsou cílené útoky a napadení ransomwarem. Velké podniky průměrně zaplatí 551 000 USD (v přepočtu více než 13 116 000 Kč), aby napravily trhliny v jejich zabezpečení. U malých a středních podniků je to přibližně 38 000 USD (905 000 Kč). Hrozby způsobené selháním lidského faktoru jako například phishing, patří z hlediska finanční ztráty mezi top deset nejničivějších kyberbezpečnostních problémů. Společnosti, které využívají bezpečnostních školení, snížily nápor na IT pracovníky. Vzdělávací systém jim pomáhá ochránit korporátní data a snížit ztráty související s bezpečnostními nehodami.

Nabídka tréninkových programů společnosti Kaspersky Lab zaměřených na bezpečnost se skládá ze třech hlavních produktů:

Simulace interaktivní ochrany (Kaspersky Interactive Protection Simulation) je navržená pro vrcholné manažery. Svádí profesionály z různých oblastí dohromady, aby si stanovili cíle, jak zabezpečit aktiva společnosti. Během krátkého, intenzivního a interaktivního školení se manažeři učí, jak se postavit k bezpečnostním problémům a jak efektivně spolupracovat s IT bezpečností a podnikovými divizemi. Díky tréninku také dokážou porozumět souvislostem mezi náklady na zabezpečení podniku a potenciální ztrátou zisků.

Kyberbezpečnostní trénink managementu pomocí her (CyberSafety Management Games Training) je navržen speciálně pro střední management. Snaží se manažery maximálně motivovat ke správě kyberbezpečnostního prostředí v jejich odděleních. Trénink, který byl speciálně navržen pro velké podniky, poskytuje základní znalost o aktuálních kybernetických hrozbách a učí, jak před nimi společnost ochránit. Tento program vysvětluje, proč by se management měl o bezpečnost zajímat. Učí rozlišit mezi bezpečným a nebezpečným chováním a poskytuje praktické rady, co dělat a co ne.

Tréninková platforma pro zaměstnance (Employee Skills Training Platform) je navržena pro všechny zaměstnance. Počítačové lekce posuzují individuální kyberbezpečnostní znalosti a dovednosti. Tento trénink pomáhá porozumět základním paradigmatům korporátní bezpečnosti, včetně anti-phishingu, fyzické bezpečnosti, zabezpečení chytrých telefonů, ochrany dat, bezpečného vyhledávání, atd. Výsledky jsou měřeny pomocí specifických úkolů s možností rozšířené analytiky a reportingu. Díky partnerství mezi Kaspersky Lab a Wombat Security jsou tyto osvědčené tréninkové moduly celosvětově dostupné.

Bezpečnostní trénink je důležitým rozšířením služby Security Intelligence Services společnosti Kaspersky Lab, která obsahuje i možnost sdílení informací IT bezpečnostními experty, včetně reakcí na problémy apod.

Více informací se o bezpečnostním tréninku společnosti Kaspersky Lab dozvíte zde.

O společnosti Kaspersky Lab

Kaspersky Lab je mezinárodní společností, která se zabývá kybernetickou bezpečností a funguje již od roku 1997. Své rozsáhlé odborné znalosti kybernetických hrozeb využívá Kaspersky Lab při vytváření bezpečnostních řešení a služeb k ochraně podniků, kritické infrastruktury, vládních organizací a uživatelů po celém světě. Portfolio společnosti zahrnuje špičkové zabezpečení koncových bodů a specializovaná bezpečnostní řešení a služby sloužící k ochraně proti sofistikovaným a neustále se vyvíjejícím digitálním hrozbám. Technologie Kaspersky Lab chrání celosvětově více než 400 milionů uživatelů a 270 tisíc korporátních klientů. Více se dozvíte na www.kaspersky.cz.