Gerhard Raffling se stal šéfem firmy CommVault pro CEE

Vídeň, 14. června 2016 – Gerhard Raffling byl jmenován regionálním ředitelem pro střední a východní Evropu společnosti CommVault. Třiačtyřicetiletý Raffling bude zodpovědný za 16 zemí v regionu. Doposud byl ředitelem rakouské pobočky. Z bohatých zkušeností jejího budování bude těžit při rozvoji a expanzi obchodních struktur a posilování strategické pozice CommVaultu v regionu. Zvláštní důraz bude klást na rozvoj partnerské sítě, kontinuální vývoj cloudového byznysu a nastavení strategie vztahu s velkými zákazníky. (TZ)

„Gerhard Raffling rakouskou pobočku v posledním roce rozšířil a od základů přebudoval. Naše síla byla a zůstává v tradiční nabídce Backup Recovery, která má svou neochvějnou pozici i do budoucna. K tomu jsme byli schopni učinit první krok k tomu, aby se CommVault stal partnerem pro kompletní správu dat a IT v rakouských společnostech. Těší mě, že nyní Gerhard Raffling jako velmi zkušený manažer přebírá úlohu dohledu nad transformací CommVaultu také v regionu CEE,“ řekla Agnieszka May-Sadowska, Area Vice President, Europe EAST, Commvault.

„Big Data a s nimi související výzvy jsou ve firmě nyní plně zakotveny. Existuje vysoká poptávka po konsolidovaném, snadném a vysoce automatizovaném řešení kompletní správy dat. Pro udržení konkurenceschopnosti je stále důležitější, aby data poskytovala informace, byla cenově výhodná a zároveň lépe zabezpečená. Řešení od CommVaultu je vhodným nástrojem pro velké a střední podniky. Ve střední a východní Evropě vybudujeme síť odborníků, kteří budou společnostem pomáhat zvládnout současné výzvy v oblasti správy dat,“ řekl Gerhard Raffling.

Země východní Evropy vykazují nadprůměrný růst v oblasti, v níž CommVault podniká. Zvláště vysoká je poptávka po cloudových řešeních. Pro další expanzi CommVaultu v regionu jsou proto právě cloudová řešení zásadní. V České republice patří mezi nejvýznamnější zákazníky CommVaultu mimo jiné společnosti Alza, DataSpring, Baumit nebo Teleplan.

Gerhard Raffling má více než 20 let zkušeností s obchodem a marketingem. Od roku 2002 zastával řadu manažerských pozic v IT sektoru. Před nástupem do CommVaultu byl vysoce postaveným manažerem ve firmě Fujitsu. Vedle vzdělání v telekomunikačních technologiích získal vysokoškolský titul v marketingu a obchodu. Ve volném čase se vedle rodiny věnuje sportu, zejména horskému kolu a náročným vytrvalostním závodům.