NETGEAR představil univerzální modem router R7100LG

Praha, 27. července 2016 — Společnost NETGEAR, Inc. (NASDAQGM: NTGR), globální dodavatel inovativních síťových produktů pro koncové uživatele, firmy a poskytovatele služeb, přichází na trh s novým Wi-Fi modem routerem R7100LG. Novinka spojuje výhody ADSL modemu, který současně pracuje i ve 4G LTE sítích, a Wi-Fi AC1900 routeru. Nabízí rovněž unikátní funkci 4G fail-over, která v případě výpadku kabelového či DSL spojení okamžitě přesměruje provoz na mobilní internetové připojení prostřednictvím 4G LTE sítí. (TZ)

Široké pokrytí a rychlé univerzální připojení

Wi-Fi modem router NETGEAR R7100LG kombinuje nejrychlejší současné mobilní připojení 4G LTE kategorie 6 s dvoupásmovou 802.11ac Wi-Fi sítí standardu AC1900. Svým uživatelům tak nabízí vysokorychlostní bezdrátový přenos dat dosahující teoretické rychlosti až 1,9 Gb/s (600 Mb/s ve 2,4GHz pásmu a 1 300 Mb/s v 5GHz pásmu). Široké pokrytí a stabilitu signálu zajišťují integrované vysoce výkonné zesilovače společně se třemi externími odnímatelnými anténami.

Součástí zařízení je gigabitový ethernetový WAN port sloužící pro kabelové připojení, přepínač se čtyřmi gigabitovými ethernetovými LAN porty a dvojice USB portů (2.0 a 3.0). Připojení ke 4G LTE síti je realizováno prostřednictvím micro SIM karty, pro niž je vyhrazen slot v zadní části přístroje.

Spolehlivý a bezpečný přístup k internetu za všech okolností

Bezchybné fungování a vysoký výkon zařízení zajišťuje dvoujádrový 1GHz procesor s řadou pokročilých funkcí, mezi nimiž nechybí např. QoS či souběžný přenos dat v obou pásmech. Ty pomáhají minimalizovat případné výpadky a prodlevy způsobené načítáním dat do vyrovnávací paměti a zajistit tak vysokou spolehlivost připojení.

Modem router R7100LG poskytuje nejvyšší úroveň zabezpečení bezdrátové sítě pro zajištění bezpečí a soukromí na internetu. Nabízí mj. zabezpečení datových přenosů WPA/WPA2, podporu VPN pro bezpečný přístup do domácí sítě či rodičovskou kontrolu. Snadno lze také nakonfigurovat URL pro vytvoření osobního FTP serveru či oddělený přístup k internetu pro návštěvy a hosty. Novinka rovněž nabízí otevřený firmware v rámci komunity www.myopenrouter.com.

Snadná správa

Wi-Fi modem router R7100LG nabízí pokročilé funkce, které umožňují efektivně a pohodlně spravovat jeho nastavení a sdílet obsah. Mezi nimi uživatelé najdou např.:

  • ReadySHARE – zajišťuje bezdrátový přístup a sdílení obsahu uloženého na externím USB disku z jakéhokoli zařízení v domácí síti, či bezdrátový přístup a sdílení USB tiskárny.
  • NETGEAR genie – umožňuje vzdálenou správu routeru a navíc také snadno instalovat, aktualizovat, monitorovat, kontrolovat a opravovat celou domácí síť. Nyní lze aplikaci využívat i prostřednictvím mobilních zařízení.
  • ReadyCLOUD – nabízí osobní a zabezpečený cloudový přístup k USB disku.

Cena a dostupnost

Wi-Fi modem router NETGEAR R7100LG je v prodeji v sítích všech obchodních partnerů společnosti NETGEAR za doporučenou koncovou cenu 10 630 Kč s DPH.

O společnosti NETGEAR

Společnost NETGEAR (NASDAQGM: NTGR) navrhuje inovativní, značková technologická řešení, která svým vysokým výkonem, spolehlivostí a snadnou použitelností odpovídají na specifické síťové, úložné a bezpečnostní potřeby malých či středně velkých firem a domácích uživatelů. Nabízí ucelené portfolio síťových produktů, které umožňují uživatelům propojit jejich multimediální zařízení a internet – sdílet připojení k internetu, periferní zařízení, soubory, digitální multimediální obsah a aplikace mezi více počítači a dalšími elektronickými přístroji s přístupem k internetu. Pro podniky poskytuje společnost NETGEAR síťové prvky, úložiště a bezpečnostní řešení bez dodatečných vysokých nákladů a složitosti, které jsou jinak typické pro rozsáhlé IT infrastruktury. NETGEAR zároveň podporuje poskytovatele špičkových služeb v jejich oblasti podnikání. Produkty NETGEAR jsou postaveny na osvědčených technologiích z oblasti bezdrátového připojení, ethernetových a powerline sítí, přičemž je u nich kladen důraz na spolehlivost, snadné použití, pokročilé funkce, stylový design a technologické inovace. Na všechny produkty ProSafe poskytuje NETGEAR doživotní záruku. Řešení NETGEAR se prodávají na více než 45 000 obchodních místech po celém světě a prostřednictvím více než 39 000 prodejců s přidanou hodnotou. Společnost sídlí v San Jose v Kalifornii a má pobočky v 25 zemích. NETGEAR je partner programu ENERGY STAR®. Další informace jsou k dispozici na webových stránkách www.netgear.cz. Sledujte společnost NETGEAR na twitter.com/NETGEAR a www.facebook.com/NETGEAR.