TELEFONUJÍCÍ.CZ: nové tarify T-mobile CZ jsou stále nad průměrem EU

Brno, 28. března 2017 – Spotřebitelská organizace Telefonující posílá rychlé srovnání některých právě představených nových tarifů společnosti T-mobile. (TZ)

Tarif Mobil S (neomezené volání, sms za 1,50 Kč, 0,5 GB dat, vše za 499 Kč): Ještě nedávno mohl zákazník na prodejně T-mobile jako “neveřejnou nabídku” za 499 Kč získat k balíčku dat o velikosti 0,4 GB také volání a navíc i SMS v ceně.
Tarif Mobil M (neomezené volání a SMS, 4 GB dat za 799 Kč): Takto konfigurovaný flatový tarif stojí ve zbývajících 27 zemích EU v průměru 676 Kč.
Tarif Mobil L (neomez. volání a SMS, 8 GB dat za 999 Kč). Takovýto balíček stojí ve zbývajících 27 zemích EU v průměru 812 Kč.
Tarif Mobil XL (neomez. volání a SMS, 16 GB dat za 1499 Kč). Takový tarif stojí ve zbývajících 27 zemích EU v průměru 1042 Kč.
“Ceníme si snahy T-mobile o zlepšení své nabídky, ale pořád platí, že i nové tarify jsou dražší cca o 20 až 45 %, než

​srovnatelné ​

běžn

​ě dostupné

ceny v Evropské unii. Nezmizely ani obrovské rozdíly v cenách ve prospěch úřadů a korporátních klientů. Jsme zvědaví, jak zareaguje O2 a Vodafone a zda půjde o konkurenční chování, nebo – jako dosud vždy – jen o cenové dorovnání bez snahy o cenovou konkurenci,” říká předseda spolku Telefonující.cz Svatopluk Bartík.

 
Spotřebitelská organizace Telefonující.cz zahájí v sobotu 1. dubna – tedy na apríla – přijímání svých členů. Zájem o členství dosud nezávazně projevilo na www.telefonujici.cz bezmála 1400 lidí.
 
 
O spotřebitelské organizaci Telefonující.cz
Telefonující.cz se snaží o zlepšení postavení českých spotřebitelů, tedy fyzických nepodnikajících osob, vůči mobilním operátorům a o snížení cen mobilních služeb těmto koncovým zákazníkům na úroveň alespoň obvyklou v jiných zemích Evropské unie.