Tým Direct People posílil technologický skaut

(Praha, 6. 4. 2017) – Technologický skaut, vědec a inovátor Jiří Navrátil rozšířil řady inovační agentury Direct People. K firmě se připojil začátkem února a je zodpovědný za inovační projekty propojující vědu s byznysem.

Jiří Navrátil si během své vědecké kariéry ověřil, jak je pro vědce složité uvádět výsledky svého výzkumu do praxe. Zaměří se proto na privátní i firemní investory a bude jim pomáhat nacházet uplatnění pro inovativní technologie a naplňovat jejich obchodní potenciál.

Věda je zdrojem průlomových technologií pro nové startupy, které mohou mít světový potenciál. Může ale také firmám řešit stále akutnější problém dlouhodobé udržitelnosti konkurenční výhody. Věříme, že postupně přineseme nové modely, které nadějným vědeckým týmům znásobí naděje úspěšné komercializace,“ dodává Petr Šídlo, partner Direct People.

Navrátil má za sebou již řadu úspěšných projektů. Pracoval například na propagaci technologie Hydal Biotech, která recykluje jinak těžce zužitkovatelný fritovací olej. A prostřednictvím společnosti Fillamentum pomohl zajímavé technologii z Vysokého učení technického (VUT), aby se za pouhé tři týdny dostala z laboratoře na světové trhy.

Jiří Navrátil má dva doktoráty. Doktorát z fyzikální chemie získal na VUT v Brně a ten druhý z biofyziky na Akademii věd. Tři roky působil jako externí technologický skaut na Imperial Innovations v Londýně. Po svém návratu ze zahraničí založil společnost SciTech Visual s cílem poskytovat výzkumu marketingové služby. Po čase však zjistil, že ani kvalitní marketing není receptem na to, jak vědu dostat k investorům a začít ji využívat komerčně. A tak se přidal k Direct People. Kromě vědy má rád fotografování, architekturu a golf.

O společnosti Direct People

Společnost Direct People vznikla v roce 2010 a byla první ryze inovační agenturou na českém trhu. Za dobu své existence inovovala pro více než 30 klientů v rámci více než stovky projektů. Do klientského portfolia agentury patří 3M, Air Bank, Česká spořitelna, LMC, Denco Happel (GEA), Sodexo, ING, resp. NN Pojišťovna, Allianz, Raiffeisenbank, Vitana, AEC, IBM, Sberbank, E.ON, AXA Assistance, WAG payment solutions, Dentamed a mnoho dalších.

Mezi nejznámější projekty společnosti Direct People se řadí Práce za rohem, kterou firma vytvořila pro LMC. Součástí projektu je i stejnojmenná aplikace, která se během osmi měsíců stala největší aplikací na českém pracovním trhu a několik měsíců byla nejstahovanější aplikací v českém App Storu. Na poli start-upů rozjela společnost Direct People úspěšný projekt levnátramvajenka.cz, který klientům nabízí výhodné cestování pražskou MHD.