The Student Times získaly Novinářskou cenu za rozhovor s Babišem

Rozhovor z dílny studentských novin The Student Times s ministrem financí Andrejem Babišem po mimořádném čtenářském ohlasu získal i odborné ocenění. Za nejlepší české interview minulého roku ho označila porota soutěže Novinářská cena.

Včera večer proběhlo v pražské Galerii Lucerna slavnostní vyhlášení Novinářské ceny za rok 2016, kterou pořádá Nadace Open Society Fund Praha. V kategorii Nejlepší psaný rozhovor se vítězi stali Kirill Ščeblykin a Filip Zajíček. Porotu zaujal jejich rozhovor s Andrejem Babišem, který vyšel v rámci projektu The Student Times. The Student Times

je projekt studentských webových novin, publikovaný na serveru deníku E15, který provozuje mediální dům

CN Invest.  

Jedná se o silný rozhovor s mocným mužem, který evidentně podcenil protihráče. Novináři v rozhovoru ukázali bystrost v reakci na dotazovaného a nechali ho projevit se se vším všudy, uvedla porota na stránkách soutěže. Tazatelé tak měli odhalit aroganci mocného politika, který se sám v rozhovoru diskreditoval. „Rozhovor přesně vystihuje momenty mezi tazateli a dotazovaným a odkrývá pravou tvář výrazné osoby české politické scény,“ dodává porota.

„Naši nominaci jsme nečekali. Z ceny máme velkou radost. Je to skvělý úspěch pro redakci The Student Times a také impuls pro další práci,“ komentuje vítězství Kirill Ščeblykin.

Odkaz na vítězný rozhovor: http://student.e15.cz/q-a/andrej-babis-koupim-si-co-budu-chtit-to-neni-vas-problem-1324632

CN Invest a.s. je společnost se širokým portfoliem printových a online titulů, které sahá od ekonomického deníku E15 přes lifestylové a ženské tituly, jako jsou Maminka, Dieta, Moje psychologie, až k dětským časopisům Mateřídouška a Sluníčko. Velmi výrazně je společnost zastoupena také v segmentu nových technologií, kde provozuje mimo jiné webové stránky Živě.cz a MobilMania.cz.