Startup Festival 2017 ukáže svět startupů během jediného dne

Vysokou školu ekonomickou v Praze (VŠE) zaplní ve středu 27. září startupy. Uskuteční se tu již druhý ročník Startup Festivalu. Akci, která se točí kolem startupistů a úspěšných byznys počinů, pořádá podnikatelský akcelerátor při VŠE xPORT Business Accelerator VŠE. Hlavním partnerem letošního ročníku je program Google Developers Launchpad, který propojuje startupy s mentory a pomáhá jim tak růst a uspět.

Hlavní myšlenkou Startup Festivalu je propojení lidí se zájmem o podnikání. „Chceme tu představit novinky na trhu a aktuální témata světa startupů, propagovat možnost práce ve startupu jako alternativu klasického zaměstnání a na místě nabídnout praktické workshopy a one2one konzultace do začátků podnikání,“ shrnuje Stanislav Richter, výkonný ředitel xPORTu. Loňského ročníku festivalu se zúčastnilo 29 startupů a navštívilo ho přes dva tisíce lidí, a to především studentů a čerstvých absolventů.

Letos se návštěvníci mohou těšit na veletrh startupůpanelové diskuzeone2one konzultace, soutěže, chill out zónu i afterparty. Novinkou je přehledná on-line nabídka volných pracovních pozic vystavujících startupů. Mezi nimi nechybí začínající projekty ani úspěšné firmy, které právě zažívají raketový růst. Zájemci o místo na veletrhu z řad startupů se stále mohou hlásit přes kontakty na webu. Registrace na one2one konzultace budou spuštěny 13. září 2017. Během nich si návštěvníci o svém projektu či podnikatelském záměru mohou promluvit s právníkem, novinářem, investorem a dalšími. Program panelových diskuzí a workshopů bude zveřejněn na začátku září. Vstup pro návštěvníky je zdarma.

Festivalové aktuality sledujte na facebookové události

Více informací na www.startupfestival.cz