Pamatujete? Kupředu levá

Praha, 4. října 2017 – Deník dnes vychází s přílohou Kupředu levá, kterou připravil s neziskovou organizací Post Bellum a vyjde čtyři po sobě následující středy. Každý díl se věnuje jedné dekádě. První díl 50. letům, následovat budou 60., 70. a 80 léta.

Inspirací pro její vznik je výročí 100 let od výstřelu z křižníku Aurora na Zimní palác. Příloha se zabývá dopady komunismu na svět i Československo. Přináší osudy několika lidí, na kterých se komunistická myšlenka podepsala krvavým písmem. Zároveň se na řadě ekonomických a jiných statistických dat pokouší ukázat, jak se tehdy žilo.

„V příštím díle se budeme věnovat šedesátým letům, kdy se komunistický svět zdál veselejším a pak přijely tanky,“ uvedl Tomáš Skřivánek, šéfredaktor centrální redakce Deníku.

VLTAVA LABE MEDIA a.s. je druhé největší české vydavatelství s tržním podílem 17 % trhu. Je součástí investiční skupiny Penta Investments, do které patří i největší slovenské vydavatelství News & Media Holding. VLTAVA LABE MEDIA vydává Deník, nejčtenější zpravodajský deník v České republice a lifestylové tituly Glanc, Story, Gurmet, Kondice, National Geographic, dvouměsíčník Kreativ Praktická žena, tradiční tituly Týdeník Květy, Vlasta, Překvapení a měsíčník Dům a zahrada. VLTAVA LABE MEDIA vydává největší počet televizních časopisů TV magazín, TV star, TV mini, TV expres a Křížovkář TV magazín. Součástí portfolia jsou onlinové tituly www.denik.cz, www.dotyk.cz, www.kafe.cz, www.tipcars.com, www.cars.cz a www.automix.cz.