AITOM a IDC-softwarehouse představují Cybersec.cz, vzdělávací program o kybernetické bezpečnosti

Digitální agentura AITOM a společnost zaměřená na vývoj softwaru a správu IT IDC-softwarehouse spustily e-learning o kybernetické bezpečnosti Cybersec.cz. IDC-softwarehouse připravila obsah e-learningu, AITOM zajišťuje technické zázemí projektu. Právníci z kanceláře Stuchlíková & Partners dohlížejí na to, aby prezentované informace byly v souladu s platnou legislativou.

2017-11-14 18_17_01-Školení kybernetické bezpečnosti _ Online školení kybernetické bezpečnosti – CYB.png

Obsah e-learningu měla ve své agendě IDC-softwarehouse, otázkami kybernetické bezpečnosti se zabývá každodenně. AITOM projektu zajišťuje podporu po technické stránce, připravil také grafickou podobu webu a podílela se na tvorbě obsahu kurzů. Advokátní kancelář Stuchlíková & Partners má v Cybersec.cz mimo dohledu nad legislativními záležitostmi všech kurzů.

Většině problémů se dá snadno předejít. Nejzranitelnější jsou totiž vždy zařízení zaměstnanců. Věřím, že základ, jak se bránit, je v edukaci běžných lidí,” říká k myšlence e-learningu Karel Diviš z IDC-softwarehouse.

Vznik nové platformy byl motivován snahou o důkladné proškolení zaměstnanců v oblasti kybernetické bezpečnosti. Ve firmách jsou totiž z hlediska IT bezpečnosti nejnáchylnější právě počítače řadových zaměstnanců, přes které mohou útočníci snadno proniknout k citlivým informacím a datům.

Kurzy využívají ilustrativní příklady, informace z nich absolventi užijí nejen v práci, ale také v soukromém životě. “V roce 2016 se objevovalo přes 4 000 ransomwarů denně, o data vás může připravit každý z nich. Většina malwarů, až 63 %, přijde uživateli mailem a spustí je lidská chyba. Jakákoli firma by měla svá data chránit a k tomu je nezbytné mít vyškolené zaměstnance, kteří budou vědět, jak se těmto situacím vyhnout. Útoky hackerů nejsou v dnešní době žádnou novinkou, proto jsme se celý projekt rozhodli realizovat,” říká Pavel Houser, výkonný ředitel AITOMu.

Školení se skládá z 6 kurzů. Absolventi se například naučí používat bezpečně e-mail, dozví se, jak zálohovat, nebo co znamená bezpečné připojení. Kurzy nastavují korporátní pravidla pro bezpečnější chování, díky e-learningu si zaměstnanci tato pravidla lépe zažijí. Každý kurz bude zakončen testem. Podle počtu úspěšně složených kurzů (70 % a více správných odpovědí) poté absolvent dostane certifikát, za 2 hotové testy bronzový certifikát, za 4 stříbrný a za 6 a více kurzů zlatý.

O agentuře AITOM

Internetová agentura AITOM vytváří pro své klienty z řad středně velkých firem weby, které plní stanovené cíle. Spolupráce s AITOMem vychází ze vstupní studie, díky které dokáže AITOM pro klienta zodpovědně navrhnout webové řešení a realisticky odhadnout náklady na dosažení požadovaných obchodních výsledků. Díky internímu oddělení internetového marketingu se dokáže postarat i o relevantní návštěvnost webu. AITOM tedy nabízí komplexní internetové řešení: vstupní studii, vývoj webu i internetový marketing.

Na českém trhu působí více než devět let a za tu dobu se jejím specialistům podařilo realizovat přes pět set úspěšných projektů.

Více informací na: http://www.aitom.cz