Dimension Data podporuje bezpečnou práci odkudkoli s pomocí platformy Cisco Umbrella

Umbrella umí proaktivně zastavit hrozby ještě před tím, než mohou na interních systémech společnosti Dimension Data nebo na mobilních zařízeních zaměstnanců napáchat nějaké škody

Praha, Česká republika – 27. března 2018

Společnost Dimension Data, globální poskytovatel IT řešení a služeb, oznámila, že posílí svou vlastní ochranu před ransomwarem, phisningovými útoky, síťovými boty i všemi dalšími typy škodlivého softwaru. Využije k tomu špičkovou bezpečnou internetovou bránu (Secure Internet Gateway, SIG) pro cloudová prostředí, Cisco Umbrella. Tato cloudová platforma zajišťuje první linii ochrany proti internetovým hrozbám. Dimension Data ji do své bezpečnostní strategie začlenila po dosavadní zkušenosti s ochranou 28 000 zaměstnanců a reaguje tak na jejich stále větší poptávku po podpoře mobilního způsobu práce.

Chris Panzeca, hlavní ředitel společnosti Cisco pro globální strategická prodejní partnerství, říká: „V dnešním světě neustále se rozšiřujícího spektra počítačových hrozeb jsou naprosto zásadním článkem kybernetické bezpečnosti nástroje efektivně podporující mobilitu i cloud. Díky platformě Cisco Umbrella, tedy bezpečnostnímu řešení, které lze snadno integrovat se stávající infrastrukturou, můžeme proaktivně zablokovat hrozby na jakémkoli mobilním zařízení ještě před tím, než napáchají nějaké škody.

Darren O’Loughlin, bezpečnostní ředitel skupiny Dimension Data vysvětluje: „V současnosti každý průměrný uživatel využije čtyři zařízení denně a předpokládá se, že během následujících čtyř let se tento počet zvýší dokonce na pět připojených zařízení. Vzhledem k tomu, že o výhody mobilního způsobu práce ve spojení s cloudovými technologiemi usiluje stále více firem, je opravdu nutné implementovat odpovídající mechanismy pro ochranu dat, infrastruktur, aplikací i uživatelů. Bez ohledu na to, odkud a jak se k internetu připojují, dokonce i tehdy, pokud nevyužívají VPN. A to je přesně ten důvod, proč jsme platformu Cisco Umbrella zařadili do naší kyberneticko-bezpečnostní strategie.“

Zpráva NTT 2017 Global Threat Intelligence Report uvádí, že útoky zaměřené na koncové uživatele jsou jedním z nejrychleji rostoucích typů počítačových hrozeb. A v souladu s tímto trendem se bezpečnost stala důležitým tématem i na nejvyšších úrovních. Vedoucí pracovníci bezpečnosti jsou dnes navíc více než kdy jindy nuceni prokazovat návratnost vynaložených investic. Možnosti ochrany, detekce a reakce proti počítačovým hrozbám jsou tak posuzovány i z pohledu přínosů pro vlastní podnikání.

V roce 2016 publikovala společnost Dimension Data svoji studii s názvem Securing Workspaces for Tomorrow. Uvedená studie se věnuje tomu, jak zaměstnanci z celého světa vyžadují – s cílem zvýšit svoji vlastní produktivitu a vyvážit vztah mezi profesním a soukromým životem – větší podporu mobilního způsobu práce. A tedy i větší flexibility s možností plnit si své pracovní povinnosti odkudkoli, kdykoli a z jakéhokoli zařízení.

Matthew Gyde, výkonný ředitel skupiny Dimension Data pro oblast bezpečnosti dodává: „Mobilní koncové body sice mají potenciál výrazně proměnit celá podniková prostředí, nicméně mobilní pracovníci jsou vystaveni dalším bezpečnostním rizikům a hrozbám. Ne vždy se totiž mohou spolehnout na stejnou míru ochrany, kterou mají k dispozici v rámci zabezpečení kancelářských pracovišť, a jsou tak vůči kybernetickým útokům zranitelnější. Díky platformě Cisco Umbrella můžeme tyto hrozby zablokovat i za hranicemi naší síťové infrastruktury.“

O společnosti Dimension Data

Společnost Dimension Data je technologický integrátor a poskytovatel řízených služeb. Svým klientům pomáhá dosáhnout nových možností adaptováním a využíváním inovativních technologií.

Je globálním lídrem v oblasti návrhu, optimalizace a řízení moderních technologických prostředí. Umožňuje efektivně využívat data v digitálním věku a měnit je na informace, které pomáhají firmám růst. Společnost byla založena roku 1983 a její roční obrat činí 8 miliard amerických dolarů.

Dimension Data sídlí v jihoafrickém Johannesburgu a zaměstnává 28 000 lidí v celkem 46 zemích světa. Společnost sdružuje špičkové technologie od lídrů na trhu a specializovaných inovátorů. Poskytuje tak vysoce kvalitní služby, které klienti potřebují pro podporu svého podnikání – od konzultačních a technických služeb přes podporu až po plnou správu dodávaných technologií.

Dimension Data je hrdým členem skupiny NTT Group.

Navštivte nás na www.dimensiondata.com