Sklizeno investuje miliony do farmy Struhy, ta se díky investici zvětší a rozšíří sortiment

Praha, 3. května 2018 – Farmu Struhy znají zákazníci Sklizeno, kteří nakupují kvalitní mléčné produkty. Jejich jogurty, mléko a selský sýr jsou dlouhodobě jedněmi z nejoblíbenějších produktů ve svých kategoriích. I proto se Sklizeno rozhodlo prostřednictvím svého investičního centra do farmy Struhy investovat a získalo v ní 50% podíl. Investici farma využije na rozšíření a modernizaci produkce. Po farmách Olešná a Skřeněř jde o třetí zainvestovanou farmu.

Struhy jsou ukázkovým příkladem podniku, pro který je Investiční centrum Sklizeno budované. Rodinný podnik, který vyrábí vysoce kvalitní a chutné produkty, ale chybí mu finance a případně know-how pro rozšíření. Investiční centrum Sklizeno získává transakcí 50% podíl ve farmě, a to za investici v řádech milionů korun.

Finance farma využije primárně na rozšíření stád a na nákup nového technologického vybavení. To umožní navýšení produkce. Vstupem do investičního centra může farma Struhy rovněž plně využívat zázemí Sklizeno – jeho vlastní logistiku, všechny prodejní kanály a odborníky na produktové portfolio. I díky tomu se v následujících měsících rozroste produktová nabídka farmy.

„Farma Struhy je pro nás prototypem dodavatele, kterých bychom chtěli mít mnohem více. Poctivé řemeslo, setrvalá kvalita produktů, výroba s ohledem na životní prostředí, fantastická chuť – to jsou všechno požadavky, které náš KODEX kvality Sklizeno klade na dodavatele a které Struhy splňují na 110 procent. Takové chceme podporovat. Proto už dlouhodobě usilujeme o rozšíření jejich nabídky, ale farma si to dosud nemohla dovolit. Jsme rádi, že se rozhodli pro vstup do našeho investičního centra, což jim umožní rychlejší technologické inovace a rozšíření farmy,” vysvětluje Petr Borkovec, ředitel Sklizeno.

„Se Sklizeno nás pojí dlouhodobé dobré vztahy, díky čemuž víme, že máme stejné cíle i filosofii. Oproti bankovním půjčkám je pro nás tento způsob investice finančně výhodnější, navíc získáváme velkou podporu od našeho nejvýznamnějšího partnera, což je něco, co žádná půjčka nikdy nezajistí. Jsme v tom prostě jak my, tak Sklizeno a  jsme přesvědčení, že společnými silami prostě půjde všechno lépe,“ dodává Aleš Kojetín, majitel farmy Struhy.

O Investičním centru Sklizeno:

Investiční centrum Sklizeno je společným projektem Sklizeno, investiční firmy Rohlik.cz investment Tomáše Čupra a fondu RSJ Agro. Jeho cílem je pomáhat prostřednictvím investic v rozvoji podnikání malým a středním pěstitelům a producentům kvalitních potravin. Cílem centra je pomoci pěstitelům a producentům v rozvoji finančně i poskytnutím logistického, výrobního, obchodního zázemí a know-how Sklizeno. V praktické rovině funguje spolupráce tak, že producent, jehož produkty vyhovují kvalitativním standardům Sklizeno zakotveným v KODEXu kvality, může žádat o investici až do výše poloviny hodnoty společnosti. Společnost nadál plně řídí a Sklizeno mu poskytuje zmíněné know how a zázemí a k tomu zajistí odbyt výroby v síti Sklizeno a na Rohlik.cz. V prvním roce je na investice vyhrazeno 200 milionů Kč.

O Sklizeno:

Česká společnost Sklizeno si vzala za cíl přinášet soustředěnou nabídku poctivých potravin a biopotravin především od regionálních dodavatelů a spojit ji s celoroční možností pohodlného nákupu v moderních prodejnách. Sklizeno nabízí potraviny především od malých a středních pěstitelů a výrobců z regionu, které vznikají podle prověřených postupů a receptur, bez použití zbytečných konzervantů, náhražek, škodlivých éček a dalších chemikálií, za použití kvalitních surovin, které byly vyprodukovány lokálně a nemusely cestovat přes půl světa.

V dubnu 2016 se Sklizeno propojilo se sítí prodejen My Food a v listopadu 2016 se sítí Náš Grunt.

 

Reklamy