Nina Moravcová se stala novou ředitelkou HR české pobočky Dentsu Aegis Network

Praha – Do české pobočky agenturní sítě Dentsu Aegis Network nastoupila k 1. září Nina Moravcová na nově zřízenou pozici ředitelky HR. Jejím primárním úkolem je sjednotit HR procesy napříč všemi 13 agenturami, které do Dentsu Aegis Network v České republice spadají, budovat značku zaměstnavatele a připravit plán náboru a rozvoje talent managementu. Na starosti bude mít tříčlenný tým.

“Pozice Niny ve firemní struktuře je úplně nová. K restrukturalizaci oddělení nás dovedla nejen neutěšená situace na trhu práce, ale také směr, kam se náš byznys ubírá. Už nejsme jen mediální a komunikační agentury, čím dál častěji se stavíme do role byznys konzultantů, a to si vyžaduje úplně nový přístup k náboru lidí. Právě teď je ta vhodná chvíle k tomu, abychom se na novou etapu začali připravovat i po strategické stránce řízení lidských zdrojů. Zároveň je potřeba v tomto kontextu vystupovat jednotně napříč všemi agenturami, což je vzhledem k jejich počtu procesní oříšek,” okomentoval nástup Niny ředitel Dentsu Aegis Network v České republice Petr Chajda.

Dosavadní tříčlenný HR tým měl na starosti především nábor nových lidí a interní komunikaci. Procesní a strategický rozměr jejich práce bude klíčovou rolí, kterou bude Nina Moravcová zastávat. “Složitost současného trhu práce a směr vývoje trhu marketingových agentur si vyžaduje preciznost a schopnost se od zbytku odlišit jasně definovanou pozicí. V Dentsu Aegis Network si tyto změny plně uvědomujeme a chceme stát v první linii, abychom si takovou pozici vydobyli a mohli ji příští rok rozvíjet. V první řadě nás ale čeká zautomatizování administrativní části HR a také plán rozvoje a strategie náboru pro příští měsíce, protože i my bojujeme s nedostatkem lidí na trhu práce,” uvedla na adresu své nové pozice Nina Moravcová.

Nina se do Dentsu Aegis Network přesunula z Generali CEE Holding, kde od března 2014 působila na pozici HR Business Partner pro region střední a východní Evropy. Před tím pracovala více než pět let v české pobočce T-mobilu. Inženýský titul z ekonomie a managementu získala na Vysoké škole ekonomické v Praze.

Medajlonek

Nina Moravcová získala inženýrský titul z ekonomie a managementu na Vysoké škole ekonomické v Praze. Už při studiu zvládla stáž v Raiffeisenbank v oddělení marketingové komunikace nebo na volné noze nabírat zaměstnance pro francouzské automobilové firmy. Před úspěšným ukončením studia v roce 2011 nastoupila do T-mobile, kde se vypracovala od asistentky HR oddělení až na pozici HR Business Partner. Od března 2014 nastoupila na obdobnou pozici do Generali CEE Holding, kde měla na starosti region CEE. Od září 2018 pracuje pro mezinárodní síť mediálních a komunikačních agentur Dentsu Aegis Network jako ředitelka HR.

O skupině Dentsu Aegis Network:

Skupina Dentsu Aegis Network jako součást japonské Dentsu Inc. sestává z deseti globálních agentur – Carat, Dentsu, dentsu X, iProspect, Isobar, mcgarrybowen, Merkle, MKTG, Posterscope a Vizeum doplněných o více než 50 lokální specializovaných agentur. Vize Dentsu Aegis Network je inovovat způsoby, jakými klienti budují své značky, a to skrze expertízu a zkušenosti ze světa médií, digitálních technologií a kreativní komunikace. Nabízí širokou škálu specializovaných produktů a služeb na té nejvyšší úrovni. Se sídlem v Londýne Dentsu Aegis Network operuje ve 145 zemích světa a s celkem více než 40 tisíci specialisty. V České republice spadají do portfolia skupiny agentury Adexpres, Bistro, Bistro Social, Gong PR, Pragonauts, Vizeum, Carat, Isobar, iProspect, dentsu X, Amnet, Amplifi a Spectra. www.dentsuaegisnetwork.com

Reklamy