Novosedelská sklárna slaví 140 let

Sklářská jednička O-I pokračuje v investicích, aby pokryla rostoucí poptávku domácích i zahraničních zákazníků.

V době Rakousko-uherské monarchie si získala titul největšího výrobce lahví na světě. Věhlasnou sklárnu v Novém Sedle na Karlovarsku založil v roce 1878 německý podnikatel a vynálezce Bedřich Siemens. Tehdy se skleněný výrobek tradičně vyfoukl a vytvaroval ve dřevěné formě. Za dobu 140 let se sklářství radikálně proměnilo a z původně tradičního řemesla se stalo moderní průmyslové odvětví.

O-I nabírá nové zaměstnance

Současným vlastníkem sklárny je světová sklářská jednička, americká společnost O-I, která zaujímá kolem 52 % českého trhu. Sklárna v Novém Sedle vyrábí širokou škálu barevných skleněných lahví určených pro pivní a vinařský průmysl. O-I je také majitelem závodu v Dubí na Teplicku, který se zaměřuje na výrobu čirého obalového skla.

„V uplynulých 20 letech O-I významně investovala do svých dvou českých závodů,“ říká Robert Havel, ředitel závodu O-I v Novém Sedle. „Tyto investice spolu se strategickou polohou závodu v Novém Sedle umožňují O-I dodávat výrobky nejen předním tuzemským zákazníkům, ale i zákazníkům v Německu. Každý den vyrobíme okolo 1,2 milionu vysoce kvalitních lahví.“

Investice do automatizace a modernizace výrobního procesu přinesla mimo jiné celou řadu specializovaných pracovních pozic. V současnosti je firma O-I jeden z nejvýznamnějších zaměstnavatelů v regionu a stávající dvousetčlenný tým plánuje rozšířit o desítky nových zaměstnanců, aby závod mohl pokrýt rostoucí poptávku. Skláři společnosti O-I navazují na 140 let dlouhou tradici a zapojují nejnovější technologie do procesu výroby skla.

Investice na podporu růstu

V roce 2013 společnost investovala více než 257 milionů korun do inovace sklářské vany. Navýšila tak výrobní kapacitu spolu s flexibilitou produkce a zlepšila kvalitu skleněných obalů. V loňském roce investovala O-I do svého druhého závodu v Dubí 772 milionů korun. „Společnost O-I neustále investuje nemalé prostředky na udržení a modernizaci sklářských výrobních zařízení. Ty směřují nejen do výroby, ale také na zlepšení pracovního prostředí zaměstnanců jako například modernizace šaten a stravovacích prostor, zlepšení ventilace a chlazení prostoru v halách,“ dodává Robert Havel.

O společnosti O-I

Společnost Owens-Illinois, Inc. (NYSE: OI), největší výrobce skleněných obalů na světě, utváří značky zákazníků, které jsou založeny na odborných technických znalostech, a které vynikají řemeslným zpracováním. Společnost zaznamenala v roce 2017 tržby okolo 6,9 miliard amerických dolarů a zaměstnává více než 26,500 lidí v 78 výrobních závodech ve 23 zemích. Celosvětové ústředí je ve městě Perrysburg v americkém Ohiu.  Vynalézavý design a výrobní možnosti odlišují firmu O-I od ostatních výrobců – díky nim získala celosvětově vedoucí postavení ve výrobě skleněných obalů s cílem provádět výrobu ekologicky a s ohledem na udržitelný rozvoj. Více informací naleznete na www.o-i.com.

Reklamy
Označeno tagem