Pražská pobočka ExxonMobil podporuje rodiče – i podle Sítě pro rodinu

Společnost ExxonMobil získala prestižní ocenění „Společnost přátelská rodině“. Organizace Síť pro rodinu ocenila to, jak se firma staví k uplatňování rovných příležitostí a slaďování rodinného a pracovního života. Zaměstnanci mohou využít zkrácených úvazků, flexibilní pracovní dobu, finanční příspěvek na péči o dítě, rodinného poradce a různé akce na pomoc s rodinným managementem.

„Věkový průměr v naší firmě je kolem třiceti let. Více než polovinu zaměstnanců tvoří rodiče, zhruba dvěstěpadesát je momentálně na rodičovské dovolené. Zaměstnancům proto vycházíme vstříc, jak flexibilní pracovní dobou, tak rozmanitými benefity. Zvyšuje se nám také počet zkrácených úvazků. Momentálně celkem deset procent lidí pracuje na jiný než plný úvazek,“ dodává Silvia Čebeková, Family Advisor pražské pobočky ExxonMobil. To, že vstřícná komunikace s rodiči funguje, dokazuje i výjimečně vysoké procento rodičů vracejících se do původní profese – 98 procent.

Pražská pobočka společnosti ExxonMobil nabízí rodičům finanční příspěvek na péči o dítě, rodinného poradce, ale také setkání zaměstnanců v podobné situaci (umírající člen rodiny, vážná nemoc v rodině) nebo workshopy na téma výchovy dětí, komunikace či budování zdravého sebevědomí u dětí, ale také o tom, jak mluvit v rodině o smrti, sexu a jiných tabu.

Certifikát uděluje sdružení Síť pro rodinu již od roku 2004. Všechny přihlášené firmy musí projít auditem, který se zaměřuje na čtyři základní oblasti: zaměstnavatelské podmínky, prorodinné aktivity organizace, společenskou odpovědnost firem, prostředí firmy a její přístup k životnímu prostředí. Audit probíhá ve třech fázích: dotazníkové šetření, kontrolní návštěva v organizaci a závěrečné hodnocení pětičlennou porotou složenou z odborníků. Porota připraví závěrečnou zprávu, jejíž součástí bude nejen verdikt o udělení či neudělení certifikátu, ale také celkové hodnocení všech hodnocených oblastí a doporučení poroty, co je možné zlepšit, na co se zaměřit, případně co dělat jinak.   

O ExxonMobil

ExxonMobil je největší veřejně obchodovaná ropná a plynárenská společnost. Využívá technologie a inovace, které pomáhají uspokojit rostoucí energetické potřeby světa. Společnost ExxonMobil vlastní nejdůležitější zdroje, největší rafinerie a je také největším obchodníkem s ropnými produkty. Chemická společnost ExxonMobil je jednou z největších na světě. V Praze sídlí ExxonMobil Business Support Center Czechia s.r.o., klíčové centrum pro obchod, logistiku i péči o zákazníky. Ve dvou budovách na pražské Floře pracuje 1200 lidí – více než 70 národností, kteří obsluhují 150 zemí a mluví 27 jazyky. Další informace naleznete na adrese http://www.exxonmobil.com nebo následujte na Twitteru www.twitter.com/exxonmobil.