Komentář společnosti Randstad k červencové míře nezaměstnanosti

Praha, 8. srpna 2019  – „Za červencovým nepatrným poklesem nezaměstnanosti stojí – vedle faktorů, které zmiňuje Úřad práce ČR, jako jsou celozávodní dovolené a tím pádem nižší potřeba náboru nových lidí a také v některých případech registrace pracovníků ze školství – i fakt, že řada pracovníků ve výrobě a logistice, kteří fungují na principu dočasných pracovních úvazků, si prostě chce udělat hezké léto,“ říká Alžběta Honsová, marketingová manažerka české pobočky společnosti Randstad, a dále dodává:  „Tento jev pozorujeme už několik let za sebou – kombinace letního počasí, případně dozrávání některých plodin znamená, že lidem s podprůměrnou mzdou se prostě vyplatí být přes léto mezi nezaměstnanými a tím pádem nereagují na pracovní nabídky. Úplně jiná situace je ale v případě kvalifikovaných lidí, kteří prostě chybí dlouhodobě, není to otázka konkrétní sezóny – tady se firmy situaci začaly přizpůsobovat jednak navyšováním platů, větší automatizací a také pečlivým zvažováním nových zakázek.“

O Randstadu

Randstad je globálním lídrem v segmentu HR služeb a specializuje se na řešení v oblasti flexibility práce a poskytování personálně poradenských služeb. Podporujeme lidi a společnosti v dosažení jejich skutečného potenciálu. Věříme, že nejlépe se toho dá dosáhnout spojením lidského přístupu s využitím nejmodernějších technologií. Naše portfolio služeb zahrnuje klasické agenturní zaměstnávání a vyhledávání pracovníků na hlavní pracovní poměr, in-house řešení, executive search a komplexní řešení v oblasti HR. Randstad je aktivní ve 38 zemích a v téměř polovině z nich patří mezi top 3 společnosti působící v oboru. V roce 2018 měl v průměru 38 820 vlastních zaměstnanců a 4 826 poboček a inhouse pracovišť. V roce 2018 Randstad vygeneroval příjmy v hodnotě 23,8 miliard eur a od listopadu 2018 je na pozici světové jedničky ve svém oboru. Randstad N.V. byl založen v roce 1960, se sídlem v Diemen (Nizozemí) a je kótován na NYSE Euronext Amsterdam. Pro více informací navštivte www.randstad.com.

Randstad je dvojka na českém trhu, v České republice má 170 konzultantů a poskytuje služby v oblasti agenturního zaměstnávání, procesního řízení lidských zdrojů a vyhledávání lidí na stálé úvazky klientům prostřednictvím 20 pracovišť. Více informací na www.randstad.cz.

 

Kontakt pro média:

Ondřej Hampl, Managing Partner

ACCEDO Czech Republic

Email: ondrej.hampl@accedogroup.com 

Tel.: +420 775 132 199