K 20. výročí vzniku si Pears Health Cyber nadělila sbírku

Praha, Chrudim – S ambicí předat pacientům s cystickou fibrózou citelnou finanční podporu v řádu statisíců korun se společnost Pears Health Cyber rozhodla otevřít novou veřejnou sbírku. Připomíná si 20 let své existence na trhu a úspěšné charitativní akce v minulosti. Sbírka je spuštěna na Lékárna.cz, největším českém lékárenském e-shopu, který provozuje. Celý výtěžek společnost předá nemocným Klubu cystické fibrózy. „Oni to jednoduše řečeno umějí – organizovat sociální nebo léčebné programy, ozdravné pobyty nebo edukační kampaně, vybírat ty nejvhodnější pomůcky pro dechovou rehabilitaci. Jsou často první, kdo podávají pomocnou ruku lidem se vzácným onemocněním. A těm chceme zase pomoci my,“ říká Vladimír Finsterle, majitel a výkonný ředitel společnosti. Na Lékárna.cz může do sbírky přispět každý nakupující přihozením libovolného příspěvku do nákupního košíku, stav dobročinného konta je zveřejněný. Příspěvek lze zaslat i na speciální sbírkový účet č. 1620432079/5500 u Raiffeisenbank. 

S dobročinnými aktivitami začala společnost Pears Health Cyber prakticky od prvního okamžiku svého vzniku. „Tenkrát jsme začali s pacientskou organizací Debra, která vznikala a chtěla se starat o pacienty s nemocí motýlích křídel. Za několik let partnerství jsme pro ně získali více než milion korun a pomohli jim v rozjezdu i vlastním dobrovolnictvím. Do dnešního dne jim držím palce a obdivuji, kam ve svých aktivitách pokročili, těší mě, že jsme byli u toho,“ říká Vladimír Finsterle. Dodává, že dobročinné aktivity společnosti pomohly v minulých letech také lidem, kteří čelili následkům popálení (dar 117 tisíc korun pro společnost Popálky) a před dvěma lety předala první dar 74 tisíc Kč Klubu cystické fibrózy. Lékárna.cz také podpořila projekty v místě, kde má své sídlo, a to v Chrudimi – podpořila místní akce a sbírala na pomoc místní pěstounské organizaci Amalthea. 

„Děkuji zákazníkům naší Lékárna.cz, kteří ochotně přihazují ke svému nákupu padesátikoruny pro slané lidi. Všechny tyto peníze do jediné koruny předáme, první část už v září na slavnosti k 20letému výročí vzniku společnosti, kde chceme mít i výstavu krásných kalendářových fotografií slaných žen,“ dodává V. Finsterle. Společnost Pears Health Cyber si své výročí připomene na setkání se svými hosty, významnými partnery, bývalými i současnými zaměstnanci v září v Praze a v listopadu v Chrudimi. Veřejná sbírka na Lékárna.cz je konaná se souhlasem Magistrátu hlavního města Prahy. 

O sbírce více zde, o cystické fibróze a KCF zde

O společnosti Pears Health Cyber a Lékárna.cz

Česká společnost Pears Health Cyber už 20 let podniká v oblasti farmacie a zdravotnictví. Kromě konzultačního servisu v oblasti digitálního marketingu a komunikace nabízí také edukační aktivity pro odbornou veřejnost i pacienty. Provozuje největší internetovou univerzitu pro lékaře, lékárníky a zdravotnické pracovníky EUNI.cz s akreditovanými kurzy, přednáškami i přenosy z tuzemských i zahraničních kongresů. Společnost provozuje také první a největší internetovou lékárnu. Lékárna.cz sídlí v Chrudimi, začínala jako informační portál o lécích a dnes je dlouhodobě lídrem internetového trhu v oblasti lékárenského volně prodejného sortimentu. Její sortiment ale přesahuje tuto kategorii a stále se rozšiřuje zejména v oblastech prevence, diagnostiky a léčby. Lékárna.cz má dlouholeté zkušenosti v oboru, špičkové logistické zázemí a koncovým zákazníkům poskytuje komfortní a spolehlivé služby včetně odborných konzultací. Získala Cenu kvality v anketě ShopRoku 2017, dlouhodobě se v ní umisťuje na předních místech. Provozovatelem Lékárna.cz je společnost Pears Health Cyber, která se věnuje také digitálnímu marketingu v oblasti zdraví a vzdělávání odborné zdravotnické veřejnosti i pacientů.