Corteva Agriscience oznamuje plán otevřít Centrum osivových technologií

Závod ve Francii pomůže poskytovat kompletní balíček služeb pro evropské zemědělce

Ženeva, Švýcarsko, 10. října 2019 – Příští rok bude v jihozápadní Francii otevřeno nové Centrum osivových technologií společnosti Corteva, které pomůže evropským zemědělcům připravit ten nejlepší start pro své plodiny a dosáhnout úspěšné sklizně.

Centrum v Aussonne je první v Evropě a třetí na světě. Předpokládá se, že bude funkční do konce roku 2020. Zaměří se na vývoj produktů se silnými vědeckými investicemi, které přinesou nová řešení pomáhající zemědělcům čelit výzvám měnícího se zemědělského odvětví.

Corteva také nabízí sadu osivových technologií (SAT), která zahrnuje moření osiva, včetně produktů Lumiposa a Lumivia pro ošetření osiva insekticidy, Lumisena pro kontrolu ošetření osiva fungicidy a Lumiflex, osivový fungicid pro kukuřici.

Po oznámení partnerství mezi finskou zemědělskou technologickou společností Pro Farm Technologies Ltd a Corteva Agriscience bude nabídka zahrnovat osivové biologické produkty založené na proprietární technologické platformě Pro Farm. Tyto nástroje pomáhají evropským pěstitelům bojovat proti abiotickému a biotickému stresu, zvyšují biologickou dostupnost živin a současně udržitelným způsobem zlepšují celkové zdraví rostlin.

Inovace v ošetřování osiva zajišťují přesnost aplikačních dávek, lepší výkonnost a zvýšenou produktivitu pro zemědělce.

„Protože osivové technologie zahrnují ošetření osiva přímo, ne na poli, mohou pomoci snížit ekologickou stopu zemědělství,“ řekl Andre Negreiros, Seed Applied Technologies Leader, Europe společnosti Corteva Agriscience.

„Corteva Agriscience se zavázala k inovacím. Proto do tohoto projektu investujeme téměř 5 milionů eur v rámci snahy o posílení naší nabídky semen. Jsme společnost zaměřená na ty, kteří produkují a na ty, kteří konzumují, a toto centrum pomůže zemědělcům zvýšit produktivitu a uspokojit poptávku spotřebitelů po udržitelnějším zemědělství.“

Zpráva přichází před každoročním kongresem Euroseeds, který se koná ve dnech 13. – 15. října ve švédském Stockholmu. Corteva se připojí ke stovkám účastníků výroční akce, na níž diskuse zahrnují legislativu EU týkající se osiva, organické zemědělství a regulaci zdraví rostlin.

O společnosti Corteva Agriscience

Corteva Agriscience je veřejně obchodovaná globální zemědělská společnost, která poskytuje zemědělcům po celém světě nejúplnější portfolio v tomto odvětví – včetně vyvážené a rozmanité kombinace osiva, ochrany plodin a digitálních řešení zaměřených na maximalizaci produktivity s cílem zvýšit výnos a ziskovost. Pomocí svých značek, které patří k nejuznávanějším v zemědělství, a špičkového produktového a technologického systému připraveného podporovat růst, je společnost odhodlána spolupracovat se zúčastněnými stranami v celém potravinářském systému a dodržovat svůj slib obohacovat životy těch, kteří produkují a konzumují, a tím zajišťovat pokrok pro příští generace. Corteva Agriscience se stala nezávislou veřejně obchodovanou společností 1. června 2019, dříve byla zemědělskou divizí společnosti DowDuPont. Více informací naleznete na www.corteva.com

Sledujte společnost Corteva Agriscience: Facebook, Instagram, LinkedIn, Twitter and YouTube.

O společnosti Pro Farm Technologies

Pro Farm Technologies je biologická společnost zaměřená na zemědělce a založená na vědeckých poznatcích. Společnost Pro Farm usiluje o zlepšení zdraví rostlin a produktivity pěstitelů získáváním některých z nejcennějších biopolymerů v přírodě a vytvářením nových, vysoce účinných produktů na své biologické platformě. Tato patentovaná biologická platforma umožňuje společnosti Pro Farm navrhovat produkty pro plodiny a regionálně specifické produkty pro společnost Corteva. Z dlouhodobějšího hlediska mohou také zahrnovat další mikroorganismy podporující růst a další aktivní složky velmi uživatelsky přívětivým a účinným způsobem. S klienty po celém světě získává Pro Farm rychle významnou stopu v prostoru osivových technologií dodáváním robustních biologických produktů, které pomáhají pěstitelům zvyšovat produktivitu a zároveň zlepšovat celkové zdraví rostlin. Pro Farm Technologies má pobočky ve Finsku, Estonsku, Francii (zahájení Q4 / 19), v USA, Brazílii a Uruguayi.