S HP ZCentral začíná nová éra výpočetní techniky

Praha, 25. listopadu 2019 — Společnost HP Inc. na konferenci Autodesk University 2019 v Las Vegas představila HP ZCentral, řešení pohánějící novou generaci výpočetní techniky s historicky první single-source pracovní stanicí na světě. ZCentral centralizuje špičkový počítačový výkon na jednom místě, čímž osvobozuje uživatele, kteří pracují s graficky náročnými aplikacemi. ZCentral je komplexní řešení, jež se skládá z vysoce výkonných rackových pracovních stanic řady Z od HP, nové generace softwaru ZCentral Remote Boost – dříve známého jako Remote Graphics Software (RGS) – a nedávno patentovaného software ZCentral Connect pro urychlení extrémně náročných výpočetních úloh. 

„S tím, jak se vyvíjí kancelář budoucnosti, společnost HP nabízí single-source řešení vzdálené pracovní stanice pro dnešní mobilní pracovní sílu, které urychluje vysoce náročné a složité výpočetní úlohy – a to odkudkoliv,“ uvedl Jim Nottingham, generální manažer a globální ředitel divize pracovních stanic společnosti HP Inc. „Díky své flexibilitě HP ZCentral představuje způsob, jakým podniky mohou uspokojit nároky na dnešní globální pracovní sílu prostřednictvím rychlejšího zavádění a správy IT, snížením nákladů a zajištěním vysoké bezpečnosti dat.“

ZCentral nabízí předvídatelný a vyhrazený vzdálený výpočetní výkon, jenž je nezávislý na koncovém zařízení. Přestavuje jednoduchým způsob, jak IT oddělení může spravovat tato připojení s maximální bezpečností dat. Finanční dopady prolomené datové bezpečnosti mohou být pro firmy významným rizikem: v roce 2018 stál průměrně každý útok 3,6 milionu dolarů. Řešení ZCentral může snížit riziko i náklady spojené se správou různých platforem a zároveň nabízí uživatelům bezpečný vzdálený přístup. ZCentral disponuje o 16 až 33 % vyšším výkonem, a to za 59 až 72% náklady dnešních virtualizovaných pracovních stanic. Díky ZCentral mohou IT manažeři spravovat, sledovat a přiřazovat výkon vyhrazené vzdálené pracovní stanice v zabezpečené soukromé síti s jednou konzolí.

Společnost HP dodává komplexní řešení ZCentral partnerům v různých průmyslových odvětvích. Nová verze softwaru ZCentral Remote Boost a nová aplikace ZCentral Connect budou k dispozici počátkem roku 2020. Pro stávající zákazníky budou k dispozici dříve ve formě beta verze. 

Fluidní IT mění workflow těch nejnáročnějších uživatelů

V dnešním kancelářském prostředí tvůrci, animátoři, výzkumníci, vývojáři produktů a další specializované profese stále častěji pracují v zájmu vyšší spolupráce, kreativity, produktivity a efektivity vzdáleně. Nároční uživatelé, kteří k těmto složitým úkolům a velkým souborům přistupují vzdáleně, museli dosud počítat s časově i finančně nákladnou synchronizací v síti. Společnost HP inovuje s cílem nabízet podniková řešení připravená pro vzdálenou práci tím správným způsobem zejména ve dvou oblastech: předvídatelném a specializovaném výkonu vzdálené pracovní stanice nezávislém na operačním systému (MacOS, Windows, Linux) a přechodu na ultra-flexibilní IT.

ZCentral nabízí vyhrazený výkon prostřednictvím zabezpečeného a stabilního připojení ke vzdálené pracovní stanici. Nový software ZCentral Remote Boost přináší vysoký výkon pro VFX, simulaci či 3D a zároveň poskytuje nový způsob kolektivní správy těchto připojení. ZCentral Remote Boost spolupracuje se zařízeními Windows, Linux nebo MacOS a poskytuje koncovému uživateli flexibilitu při vytváření nebo navrhování téměř všech koncových zařízení – kdekoli.

Software ZCentral Connect umožňuje podnikovým IT oddělením snadno přiřazovat pracovní stanice, sledovat připojení a přihlašování se do systému pomocí jediného jednoduchého rozhraní. Aplikace ZCentral Connect také umožňuje vyhradit náročným uživatelům připojení k centralizované výpočtové kapacitě nebo rezervovat přístup k další dostupné pracovní stanici v rámci fondu centralizovaných pracovních stanic. Zabezpečení pracovních stanic a jejich centralizace spolu s datovým úložištěm s připojením přes ZCentral Connect a ZCentral Remote Boost umožňuje do sítě odesílat pouze šifrované pixely, takže firemní data zůstávají u zdroje špičkově zabezpečená.

Díky těmto nejbezpečnějším pracovním stanicím na světě, vybaveným profesionální grafikou vyladěnou tak, aby poskytovala dokonalý výkon při komplexním workflow s více aplikacemi, ZCentral představuje zásadní inovaci způsobu správy výpočetní síly. ZCentral přináší:

  • Vyšší efektivitu práce pro mobilní uživatele pracující na velkých projektech ve vzdálených lokalitách (kolokace dat a výpočetního výkonu pro vyšší bezpečnost a rychlejší načítání). Firemní data chráněna na těch nejbezpečnějších pracovních stanicích na světě – rackových pracovních stanicích řady Z od HP.
  • IT oddělení mohou flexibilně, vzdáleně a snadno přidělovat kapacitu pracovní stanice uživatelům pomocí jediného jednoduchého rozhraní ZCentral Connect.
  • Nároční uživatelé mohou využívat výkon pracovní stanice Z a pracovat, jako by byli lokální, i na tenkém a lehkém koncovém zařízení díky aplikaci ZCentral Remote Boost.
  • Oddělení IT mohou vybavit pracovníky různými typy koncových zařízení – od tenkých klientů po notebooky a konvertibilní počítače – bez ohledu na zařízení mohou výkonní uživatelé upgradovat na vyhrazený výkon pracovní stanice pro aplikace ISV, které používají dle potřeby. 

Dostupnost ZCentral 

  • Rackové pracovní stanice řady Z od HP jsou již v prodeji.
  • HP ZCentral Remote Boost bude k dispozici počátkem roku 2020, ceny budou oznámeny později, přičemž beta verze pro stávající zákazníky je k dispozici již nyní. Další informace naleznete na adrese hp.com/ZCentral.
  • HP ZCentral Connect bude k dispozici počátkem roku 2020, ceny budou oznámeny později a beta verze pro stávající zákazníky je k dispozici již nyní. Další informace naleznete na adrese hp.com/ZCentral.
  • HP RGS je již k dispozici. Více informací zde: hp.com/ZCentralRemoteBoost

O společnosti HP

Společnost HP Inc. (NYSE: HPQ) vytváří technologie, které usnadňují život lidem po celém světě. Prostřednictvím našeho portfolia osobních počítačů, tiskáren a řešení pro 3D tisk vytváříme zážitky, které ohromí. Více informací o HP Inc. naleznete na  http://www.hp.com

Tagged