Trend Micro je podle nezávislé analytické firmy lídrem v oblasti detekce a reakce na útoky v podnikovém prostředí

Řešení společnosti Trend Micro pro detekci a reakci napříč vrstvami (XDR) se výrazně liší od konkurenčních produktů

Praha, 25. března 2020 – Společnost Trend Micro, celosvětový lídr v oblasti bezpečnostních řešení, oznámila, že ji analytická firma Forrester Research ve své nejnovější zprávě The Forrester Wave™: Enterprise Detection and Response pro první pololetí roku 2020 označila za lídra v oblasti detekce a reakce na útoky v podnikovém prostředí. 

Forrester Research posuzovala portfolio 12 společností, které působí v oblasti detekce a reakce na útoky v podnikovém prostředí, a celkem hodnotila 14 kritérií rozdělených do tří kategorií – aktuální nabídka, strategie a přítomnost na trhu. Společnost Trend Micro dosáhla nejvyššího možného výsledku u hodnotících kritérií telemetrie koncových bodů, bezpečnostní analýzy (kategorie aktuální nabídka), produktová vize a výkonnost (kategorie strategie), podnikoví klienti a finanční příjmy z produktové řady (kategorie přítomnost na trhu). 

V roce 2019 se podle studie společnosti Ponemon Institute setkalo s útokem zaměřeným na koncové body 68 procent organizací a průměrná škoda způsobená úspěšnými průniky se zvýšila na 9 miliónů amerických dolarů. Spolu s vývojem technologií se neustále zdokonalují i počítačoví zločinci, a je tak naprosto nezbytné vylepšovat i ochranu před kybernetickými hrozbami. Taková vylepšená ochrana vyžaduje řešení, které rozšíří možnosti detekce i následných reakcí do dalších vrstev a umožní tak větší informovanost o podezřelých aktivitách. 

Konkrétním příkladem může být strategie boje s phishingem, který představuje jeden z nejefektivnějších způsobů útoku. Společnost Trend Micro integrovala detekci a reakci napříč koncovými body i elektronickou poštou a může tak nabídnout dokonalejší a úspěšnější metody boje s tímto typem hrozby. Díky pokrytí hlavního zdroje útoku může analytický tým zpětně vystopovat původní místo průniku až na úroveň konkrétního e-mailu a identifikovat všechny zasažené systémy. A následně také omezit samotnou hrozbu a zastavit její šíření. 

Společnost Trend Micro jde za hranici tradiční ochrany koncových bodů – využívá detekci a reakci napříč vrstvami v koncových bodech, elektronické poště, cloudových zdrojích i sítích. Bezpečnostní týmy tak mají k dispozici mnohem více možností a ucelený pohled na průběh útoku v jednotlivých vrstvách podnikové informační architektury. Jinými slovy, robustní platforma Trend Micro XDR si skvěle poradí s detekcí a následnou reakcí i v podnikovém prostředí. 

„Naše komplexní XDR řešení umožňuje získat ucelený přehled a provádět pokročilé analýzy, obojí v rozsahu, který by byl jinými způsoby nemožný nebo dosažitelný jen velmi obtížně,“ řekl Steve Quane, výkonný viceprezident společnosti Trend Micro. „Věříme, že označení naší společnosti za lídra v oblasti detekce a reakce na útoky v podnikovém prostředí současně zdůrazňuje důležitost co největšího zjednodušení a zrychlení detekce útoků i následných reakcí. A že potvrzuje výhody naší XDR platformy i naší vize poskytovat zákazníkům nejkomplexnější řešení.“

Analytická firma Forrester Research vyzdvihla bezpečnostní portfolio společnosti Trend Micro v řadě ohledů, mj. uvedla:

  • „Společnost Trend Micro uvažuje do budoucna a představuje vynikající volbu pro organizace, které chtějí využívat centralizovaný reporting a detekci pomocí XDR řešení, ale nemají dostatek zdrojů pro aktivní vyhledávání hrozeb.“
  • „Společnost Trend Micro nabízí XDR funkce, které již dnes mohou výrazně pomoci.“ 
  • „Informace od klientů všeobecně oceňují angažovanost společnosti Trend Micro v přístupu k zákazníkům.“ 
  • „Jednou z funkcí řešení společnosti Trend Micro, která je obzvláště promyšlená, je upozorňování během analýzy na pozoruhodné objekty, které mohou pomoci s identifikací dalších napadnutých míst podnikové informační architektury.“

Společnost Trend Micro obdržela nejlepší možné hodnocení u následujících kritérií: 

  • telemetrie koncových bodů 
  • bezpečnostní analýzy 
  • produktová vize 
  • výkonnost 
  • podnikoví klienti (kategorie přítomnost na trhu) 
  • výnosy z produktové řady 

Bezplatná kopie zprávy je k dispozici na https://resources.trendmicro.com/Forrester-Wave-EDR.html

O společnosti Trend Micro

Společnost Trend Micro Incorporated, přední světový dodavatel kybernetických bezpečnostních řešení, pomáhá vytvářet prostředí pro bezpečnou výměnu digitálních informací. Naše inovativní řešení pro spotřebitele, podniky a veřejné instituce poskytují vícevrstvou ochranu datových center, cloudových prostředí, sítí a koncových bodů. Všechny naše produkty vzájemně spolupracují a sdílí poznatky o hrozbách. Díky tomu poskytují účinnější a rychlejší komplexní obranu s centralizovaným řízením a uceleným přehledem. Má přes 6000 zaměstnanců ve více než 50 zemích a disponuje nejvyspělejším globálním zpravodajstvím o počítačových hrozbách na světě. Trend Micro pomáhá chránit propojený svět. Další informace naleznete na stránkách www.trendmicro.com.