Šéfka asociace podnikatelek Kateřina Haring rozjede sérii podcastů na INFO.CZ, povede rozhovory s Češkami v byznysu

Prezidentka Českomoravské asociace podnikatelek a manažerek (ČMAPM) Kateřina Haring odstartuje tento týden na zpravodajském serveru INFO.CZ podcast o ženském podnikání s názvem Podnikatelka. Na rozhovory, které bude sama moderovat, si bude každý týden zvát slavné české podnikatelky a manažerky, ale i ty, které zatím veřejnost nezná. První podcast bude k poslechu 14. května.

„Příběh úspěšného ženského podnikání, který se vynořil v Česku v posledních letech, vyvářejí tisíce podnikatelek, které často zůstávají veřejnosti skryté. Chtěla bych, aby posluchači poznali příběhy nejen těch známých, ale i těch, jejichž práci a služby denně využíváme, ale téměř nic o nich nevíme,“ uvedla Kateřina Haring. „Právě teď, kdy je mnoho hlavně malých a středních podniků existenčně ohroženo, je potřeba napřít síly, a ukázat, jak je jejich činnost pro fungování každé obce a každého města velmi důležitá,“ dodala Haring.

Prvním hostem rozhovoru, který bude k dispozici posluchačům ve formě podcastu na webu INFO.CZ, bude známá pražská šperkařka Jitka Kudláčková. Následovat budou majitelka pražského hotelu The Emblem Helena Valtrová, majitelka brněnské spediční firmy Madasped Markéta Hezinová nebo Petra Mikulcová, zakladatelka online platformy pro domácí cvičení Gymbee, a mnohé další.

INFO.CZ každý měsíc navštěvuje kolem dvou milionů reálných uživatelů. Web se pravidelně umísťuje v TOP 10 největších českých zpravodajských webů. Podcasty na stránkách INFO.CZ poslouchá několik desítek tisíc lidí, v jednotlivých aplikacích další desítky tisíc. V kombinaci všech platforem každý díl poslouchá v průměru přes 100 000 lidí. INFO.CZ má v tuto chvíli dva podcasty Insider a Černá historie. Chystá se také další podcast s hercem Petrem Nárožným.

Českomoravská asociace podnikatelek a manažerek byla založena v roce 1995. Sdružuje na 160 členek, majitelek a manažerek menších a středních podniků, podnikajících v mnoha různých oborech. Podrobné informace o asociaci lze nalézt na webových stránkách https://www.cmapm.cz/