Neurální filtr a další funkce oznámené na Adobe MAX podporovány v NVIDIA Studio ovladačích

Aktuální NVIDIA ovladače přidávají podporu pro řadu inovativních funkcí představeny v rámci Adobe MAX 2020 napříč portfoliem produktů společnosti Adobe.
Níže naleznete jejich krátký přehled. Detailnější informace nabízí tento blog společnosti NVIDIA.

Neurální filtry poháněné AI v Adobe Photoshop.

Úzká spolupráce společností NVIDIA a Adobe vyústila v inovativníAdobe Premiere Pro neurální filtr pro Photoshop Smart Portrait. Staví na technologii NVIDIA StyleGAN2 a nejlépe funguje na GPU NVIDIA RTX.

Umělci díky tomu mohou snadno experimentovat a provádět úpravy charakteristik obličeje, jako jsou směr pohledu nebo úhly osvětlení, jednoduše úpravami posuvníku. Tyto typy složitých oprav a úprav by obvykle vyžadovaly zdlouhavou ruční editaci. Inteligentní portrét však využívá umělou inteligenci – založenou na hluboké neuronové síti vyvinuté společností NVIDIA Research a vyškolené na mnoha portrétních obrázcích. Realistických výsledků tak lze dosáhnout během několik sekund.

Adobe Premiere Pro nabídne rychlejší úpravy, export a chytré odstranění hluku

S nejnovější verzí aplikace Adobe Premiere Pro se nyní o dekódování videa může starat o dedikovaný dekodéru NVIDIA GPU, což má za následek plynulejší přehrávání videa a lepší odezvu software, zejména při práci se supervysokým rozlišením a více streamy.

Xaymar, tvůrce populárního pluginu StreamFX pro OBS Studio, nyní přidal odstranění šumu ze sady funkcí NVIDIA Broadcast do filtru VST3 pomocí pluginu VoiceFX. To umožňuje tvůrcům s GPU NVIDIA RTX použít funkci AI Noise Removal k odstranění hluku na pozadí. A nejde jen o šum, potlačit umí hlučnou klávesnici nebo zvonící telefon. Tyto výhody lze nyní využívat přímo v Adobe Premiere Pro nebo Adobe Audition.

Lepší podpora v řadě dalších aplikacích

Nové podpory využití GPU NVIDIA nebo jejího vylepšení se dočkala celá řada dalších aplikací pro tvorbu obsahu, ať už jde o editaci videa, práci s efekty nebo tvorbu 3D modelů. Detailní přehled včetně video prezentací naleznete zde: https://www.nvidia.com/en-us/geforce/news/october-2020-nvidia-studio-driver/