Kateřina Haring zpovídá Martinu Vítkovou z NWT: první dámy českého byznysu spolu v pořadu Ženy pro změnu – Pro změnu ženy

S Martinou Vítkovou, zakladatelkou technologického a inovačního holdingu NWT, a její dcerou Viktorií natáčí Kateřina Haring další díl nového pořadu Ženy pro změnu – Pro změnu ženy. Pořad je společným projektem Českomoravská asociace podnikatelek a manažerek (ČMAPM), které Kateřina Haring předsedá, a nově ustavenou platformou ATLAS 21. Za ní stojí zázemí multimediální laboratoře Českého institutu informatiky, robotiky a kybernetiky Českého vysokého učení v Praze (CIIRC ČVUT) a jeho univerzitní start-up TRIX Connections. Platforma ATLAS 21 vznikla s cílem podpořit české technologie a počiny, které pomáhají lépe zvládat krizi spojenou s pandemií COVID-19.

„Zaměříme se na to, jak Martina a její rodina zvládají řídit skupinu v době pandemie, která je nejen pro české podnikatelky nebývale náročná,“ komentuje Kateřina Haring nový díl pořadu. „Rozhovor streamujeme 8. prosince na webu Atlas 21, kde si ho můžete následovně kdykoliv poslechnout. Nenechte si ujít povídání o inovacích a zajímavých aktivitách v českém ženském podnikání,“ doplnila.

Holding NWT tvoří na tři desítky firem působících v různých oborech, jejichž celkový obrat přesahuje dvě miliardy korun. 

Martina Vítková začala podnikat společně s manželem při studiu vysoké školy a ve Zlíně postupně vybudovali silnou skupinu NWT. Mottem jejich podnikání je: „Většina věcí, jimiž se budeme v příští dekádě zabývat, momentálně ještě ani neexistuje, a to nás baví ze všeho nejvíce.” Martina Vítková se také pravidelně umísťuje na předních příčkách žebříčku Nejvlivnější ženy Česka, který každoročně vyhlašuje časopis Forbes.

Nezávislý portál ATLAS 21 vznikl ke konci října v reakci na aktuální dění kolem COVID-19. Veřejnost chce seznamovat s příběhy (ne)obyčejných lidí, firem a projektů s kladným přínosem pro společnost u nás i ve světě. „Myšlenkové, průmyslové i kulturní bohatství našeho národa je zcela výjimečné. Umíme si poradit v těch nejtěžších chvílích, a to vlastními silami, vlastní výrobou a vlastními nápady. Je nám ctí dokumentovat zrod inovací v České republice“, říkají zakladatelé ATLAS21 Vít Dočkal a Robin Čumpelík. 

Tým ATLAS 21 tvoří nadšení dobrovolníci, projekt je závislý na podpoře sponzorů a donátorů.  Nově je jeho partnerem i Českomoravská asociace podnikatelek a manažerek, založená jako dobrovolné profesní sdružení v roce 1995. Za 25 let své existence pomohla tisícům podnikatelek v profesním vzdělávání a růstu prostřednictvím nabídky individuální podpory, kurzů, konferencí a projektových aktivit. V České republice ČMAPM spolupracuje s podnikatelskými subjekty, ale také se státními organizacemi na úrovni státní správy i samosprávy. V zahraničí ČMAPM spolupracuje mimo jiné s Celosvětovou asociací podnikatelek a manažerek FCEM, v níž Kateřina Haring působí jako viceprezidentka pro oblast Evropy.

Další informace o aktivitách ČMAPM naleznete na jejím webu.