ŠKODA AUTO je hlavním partnerem prestižní akademické soutěže o nejlepší diplomovou práci IT SPY

Tisková zpráva, 10. prosince, Praha – Hlavním partnerem soutěže IT SPY, která každoročně vybírá nejlepší IT diplomové práce z českých a slovenských univerzit, se stala společnost ŠKODA AUTO. Partnerství navazuje na dlouhodobou spolupráci společnosti s akademickou sférou a je jedním z dalších kroků, které mají za cíl podpořit mladé talenty a inovace v oblasti technologií.

Soutěž IT SPY každý rok hledá ty nejzajímavější diplomové projekty z oblasti IT a absolventům pomáhá mimo jiné k tomu, aby se o jejich nápadech vědělo nejen na akademické půdě, ale hlavně mezi širokou veřejností a zástupci soukromého sektoru. Právě propojování soukromé a akademické sféry se při hledání nových talentů ukazuje jako klíčové a nový hlavní partner ŠKODA AUTO se mu jako přední technologická firma věnuje dlouhodobě. „Řada inovací u nás vzniká právě díky dobře nastavené spolupráci s vysokými školami. Věříme, že je důležité nestát stranou a aktivně se podílet na hledání a výchově mladých talentů v České republice i na Slovensku. Těšíme se, že díky IT SPY poznáme šikovné studenty, kteří se nebojí výzev a přinesou další zajímavé nápady na poli vědy,“ říká Jan Šeda, Shopfloor IT architekt.

Úroveň prací zařazených do IT SPY každoročně roste a letošní ročník to dokládá. Držet krok s celosvětovými trendy je přitom pro uplatnění a konkurenceschopnost absolventů klíčové, což potvrzuje i Bohumír Zoubek Director, Products and Services ze společnosti Profinit, která soutěž spoluorganizuje: „Hlavní náplní většiny finálových prací jsou řešení konkrétních IT problémů z oblasti zpracování big data, analytiky, strojového učení či kyberbezpečnosti. Tato témata hýbou světem IT celosvětově, a proto jsem přesvědčený, že finalisty čeká úspěšná kariéra, v čemž jim pomáhá i cílená a systematická podpora ze strany soukromé sféry.“

Na nejmodernější technologie a řešení z oblasti IoT, Průmyslu 4.0, strojového učení a umělé inteligence se v rámci vývoje aut zaměřuje i ŠKODA AUTO. „Výroba aut se bez moderních technologií neobejde. IT nám pomáhá při vytváření virtuálních modelů, plánování výrobních linek, řízení administrativních procesů i nastavení zabezpečení. Absolventům včetně finalistů IT SPY tak můžeme nabídnout široké možnosti uplatnění při zajištění nejmodernějšího technologického zázemí,“ doplňuje Jan Šeda, který má na starosti architekturu pro výrobní a logistické systémy přímo související s výrobou vozu.

Partnerství s IT SPY doplňuje také širokou škálu vzdělávacích aktivit, která již nyní ŠKODA AUTO ve spolupráci s vysokými školami organizuje. Studenti mohou využít řadu specializovaných programů, které společnost nabízí, ať už se jedná o odborné stáže, trainee programy nebo vedení závěrečných prací a doktorandský program. Ve spolupráci s českými vysokými školami je momentálně realizováno několik projektů, mezi které patří například vývoj humanoidního robota nebo rozvoj konceptu nových asistenčních systémů. 

Soutěž IT SPY, která každoročně vyhlašuje nejlepší IT diplomovou práci z České republiky a Slovenska, se koná již po 11. Letos se jí účastní 1468 absolventů akademického roku 2019/2020 ze 14 univerzit v České republice a na Slovensku. Vítěz získá kromě akademického uznání také 1000 eur na rozvoj svého projektu. Vyhlášení proběhne během finálového online přenosu, který se uskuteční 15. prosince od 14 hodin a sledovat ho je možné na tomto odkazu: https://youtu.be/eeCTbpYguxs. Přehled všech projektů je dostupný na webu https://www.itspy.cz/cz/galerie-nejlepsich/.

O ŠKODA AUTO

ŠKODA AUTO patří mezi tři nejstarší výrobce automobilů na celém světě. Ve firmě najdete téměř všechny nejmodernější IT technologie od většiny světových výrobců. Vyvíjí a provozuje přes 800 aplikací a systémů pro 18 000 uživatelů. Pro některé z těchto technologií si automobilka sama vyvinula software. Dále vyvíjí aplikace pro 50 zemí, samotný web ŠKODA AUTO je spuštěn ve 108 zemích světa a v IT řešeních tým ŠKODA IT podporuje přes 600 společností skupiny Volkswagen. 

V současné době spolupracuje v České republice s téměř 20 vysokými školami, a to nejen v oblasti vědy a výzkumu, ale také formou poskytování odborných stáží pro studenty. Podpora vzdělávání se tak řadí mezi hlavní oblasti firemní společenské odpovědnosti. 

O soutěži IT SPY

IT SPY (IT Student Project of the Year Czech & Slovak ACM Chapter 2020; dříve ACM SPY) je oficiální soutěž českých a slovenských univerzit o nejlepší diplomovou práci v oblasti informatiky a informačních technologií. Po odborné stránce soutěž zaštiťují česká a slovenská sekce celosvětové profesní organizace ACM. Cílem soutěže je podpořit studenty v jejich studiu a pomoci jim uplatnit tuto snahu i výsledky v praxi.

IT SPY 2020 je již jedenáctým ročníkem této soutěže. Každoročně mohou fakulty prestižních českých a slovenských univerzit nominovat až 10 % z celkově obhájených prací svých studentů. Jejich kvalita je pak posuzována akademickou porotou z pohledu rešerše, výzkumu, vyhodnocení řešení a realizace. Akademickou část při organizaci zastupuje ACM Slovakia. Zástupcem komerčního sektoru a spoluorganizátorem je společnost Profinit.

Více informací lze nalézt na internetových stránkách www.itspy.cz nebo www.itspy.sk.

O společnosti Profinit EU, s.r.o.

Profinit je od roku 1998 významným hráčem na poli application outsourcingu, information managementu, big data a data science. Úspěšně dodává řešení zákazníkům ve střední a západní Evropě a je dlouhodobým partnerem více než 50 významných společnosti z oblastí financí, telekomunikací, farmacie a utilit. Podle údajů IDC patří mezi tři největší firmy v oblasti vývoje software na zakázku v České republice a je držitelem řady dalších ocenění. www.profinit.eu