Rekordní sbírka na Lékárna.cz pro pacienty se vzácnými nemocemi

Chrudim, 21. prosince 2020 – Největší lékárna na českém internetu Lékárna.cz získala loni pro nemocné se vzácnými diagnózami ve veřejné sbírce rekordní částku 625 648 Kč.  Přidala k nim dalších 100 tisíc korun, a tak její dobročinnost dosáhla v roce 2020 rekordní výše. „Těžký rok s covidem dobrá srdce a ochotu pomáhat nijak nepoznamenal. Je to pro nás tak silný signál, že od letošního roku budeme rozvíjet pomoc a inspirovat druhé pod značkou Vzácní vzácným,“ říká Vladimír Finsterle, zakladatel společnosti. Zdůrazňuje, že příspěvky do sbírky posílali zákazníci internetové lékárny i zaměstnanci a společnost pacientům předala každou vybranou korunu. 

Lékárna.cz provozuje společnost Pears Health Cyber, ta dlouhodobě podporuje pacienty se vzácnými chorobami a samozřejmě také pacientské organizace a spolky, které hájí jejich zájmy a zajišťují různé potřeby. Získala pro ně dohromady s rekordním loňským příspěvkem už celkem téměř 2 miliony Kč.

O veřejné sbírce na Lékárna.cz:

  • Nejmenší dar je padesátikoruna, takových je víc než devět tisícovek
  • Nejvyšší získaný dar je ve výši 1200 Kč
  • Loni organizovala Lékárna.cz 2 veřejné sbírky

→ pro Klub pacientů s cystickou fibrózou získala loni Lékárna.cz 282 748 Kč, ale celkem předala 816 200 Kč, protože sbírka začala už v červnu 2019;

České asociaci pro vzácná onemocnění společnost v prosinci předala 250 000 Kč (150 tisíc ze sbírky, 100 tisíc od Lékárna.cz).

V souvislosti s ochranou proti COVID-19 společnost loni poskytla i věcnou pomoc v hodnotě cca 190 tisíc korun (vitamíny, dezinfekci, zdravotní pomůcky atd.) seniorům a zaměstnancům v sociálních zařízeních na Chrudimsku, kde sídlí, a zaměstnancům Pneumologické kliniky FN Motol v Praze.

„Budeme pokračovat v pomoci lidem, kterým do života vstoupilo závažné VZÁCNÉ onemocnění, o němž se většinou moc neví a pomoc se hledá těžko. Potýkají se s nejrůznějšími specifickými problémy, dostávají se těžko k informací, k léčbě, právě proto, že jejich nemoc je v populaci VZÁCNÁ. VZÁCNÍ jsou i ti, kdo se o ně starají – pacientské organizace, spolky, fyzické osoby. Aby tu mohli být pro tyto pacienty, hledat po světě informace, pečovat, poskytovat poradenství, finanční pomoc, iniciovat změny v systému zdravotní péče, potřebují i oni podpořit v jejich aktivitách. A další VZÁCNÍ v této řadě jsou ti, kdo to chápou a složili se na ně – naši zákazníci, naši zaměstnanci. KCF díky naší pomoci mohl pořídit potřebné přístroje a zajistit odbornou pomoc pacientům, ČAVO díky ní může edukovat pacienty, aby byli připraveni zapojit se účinně do změn v procesu schvalování potřebných léků. Aby se mohla stát nějaká změna, musela se spojit dlouhá řada dárců s těmi, kdo chtějí a dokáží pomoc druhým zajistit. Takže každá padesátikoruna se proměnila do konkrétního kousku změny, zlepšení života nemocných a jejich blízkých. Děkuji všem, kdo se přidali,“ vysvětluje V. Finsterle dobročinný koncept společnosti VZÁCNÍ VZÁCNÝM

Vzácní vzácným je dobročinný projekt společnosti Pears Health Cyber, který navazuje na pomoc vzácně nemocným v její historii – nejprve dlouhodobě podporovala pacienty s nemocí motýlích křídel (Debra ČR), později Klub nemocných cystickou fibrózou a Českou asociaci vzácných onemocnění. Nyní vyzývá spolky a pacientské organizace pracující pro lidi se vzácnými diagnózami, aby se přihlásili se svými projekty a potřebami. Více informací najdete zde.  

O Lékárna.cz: Lékárna.cz je první lékárenský e-shop v ČR, vznikla v roce 1999, prodává široký sortiment pro zdraví a krásu – léčivé volně prodejné přípravky, potravní doplňky a vitamíny, dermokosmetiku, zdravé potraviny i přístroje. . Získala Cenu kvality v anketě ShopRoku 2017, dlouhodobě se umisťuje na předních místech. „Na konci všech našich aktivit vždycky musí být šťastný klient, ať už jím je pacient, zákazník nebo zaměstnanec,“ zdůrazňuje PharmDr. Vladimír Finsterle, zakladatel a majitel společnosti Pears Health Cyber, která Lékárna.cz provozuje.