Samsung na veletrhu CES 2021 představuje horké novinky pro „lepší normál“

S produkty jako Samsung Bespoke 4-Door Flex, 110“ MICRO LED nebo JetBot 90 AI+ vylepšuje Samsung domácí zážitky. Milovníci udržitelného stylu ocení program Galaxy Upcycling at Home a ekologické balení nových televizí.

Praha 11. ledna 2021 – Společnost Samsung Electronics Co., Ltd. na veletrhu Consumer Electronics Show (CES) 2021 představuje svou vizi budoucnosti. S novými produkty se zájemci mohli seznámit na virtuální tiskové konferenci. Všechny představené novinky svědčí o neúnavném úsilí firmy vytvářet inovativní, flexibilní, chytrá a vzájemně propojená řešení, která díky umělé inteligenci usnadňují každodenní život svých uživatelů.     

„Svět se změnil a mnozí z nás dnes žijí v jiné realitě, v níž mimo jiné výrazně vzrostl význam domácího prostředí,“ prohlásil Sebastian Seung, prezident a ředitel divize Samsung Research, která slouží jako centrum pro výzkum a vývoj firemních technologií. Právě tady se rozhoduje o tom, jak budou produkty značky Samsung vypadat, a dnes se výzkum a vývoj soustředí především na domácí využití. „Naše inovativní řešení mají za úkol nabídnout zákazníkům osobnější a intuitivnější zážitek, který odpovídá jejich osobním preferencím. Usilovně jsme pracovali na tom, aby nová generace našich produktů, jejichž základem je umělá inteligence, vylepšila uživatelům budoucí život,“ dodává Seung.

Intimnější a personalizované zážitky 

V uplynulém roce trávili lidé mnohem víc času doma než kdykoli jindy a tím pádem doma také potřebovali lepší technologie než dřív. V této souvislosti také zjistili, že jim propojená technologická řešení mohou značně usnadnit život. Televize se staly nejen centrem domácí zábavy, ale občas i základní pomůckou při cvičení a vylepšování kondice. Notebooky umožnily domácí výuku dětí a studentů. Chytré ledničky pomáhaly s nákupy i vařením. A bez chytrých telefonů by to už vůbec nešlo. 

Samsung i nadále investoval do inovací, které tyto změny životního stylu reflektovaly, a díky tomu s těmito změnami udržel krok. Svědčí o tom následující produkty, které firma na veletrhu CES 2021 představuje: 

  • Samsung Bespoke 4-Door Flex: Nejnovější verze lednice Bespoke je vybavena výměnnými panely v různém barevném i materiálovém provedení, díky nimž si vzhled lednice může každý přizpůsobit na míru. Nový model, který bude v Severní Americe dostupný od jara, v sobě skrývá i horkou novinku s názvem Beverage Center™, díky níž se majitel snadno dostane k zásobníku na vodu a k automaticky plněnému džbánku. Do výbavy lednice Samsung Bespoke 4-Door Flex patří i automatický výrobník ledu Dual Auto Ice Maker, který vyrábí nejen tradiční kostky, ale i menší kousky. Milovníci chlazených nápojů tak mají k dispozici více možností. 
  • MICRO LED 110“: Nová televize s anorganickými LED diodami s vlastním svícením zaujme na první pohled tenkým provedením a prakticky neexistujícím rámečkem (systém Infinity Screen), takže obrazovka zabírá celou přední plochu a obraz plynule přechází do okolního prostředí. Výsledkem je dokonalý divácký zážitek a neuvěřitelná obrazová kvalita. Televize MICRO LED s úhlopříčkou 110 palců (279 cm) nabízí mimo jiné novou technologii 4Vue neboli Quad View, kdy lze na obrazovce zobrazit až čtyři různé displeje z různých zdrojů. Naráz tak můžete sledovat několik sportovních disciplín nebo si promítnout různé pohledy ve videohře. Zákazníci ve Spojených státech mohou díky službě Samsung TV Plus navíc využít i více než 160 televizních kanálů zdarma. Televize MICRO LED bude po celém světě k dispozici od jara. 
  • Lifestyle TV: Do řady lifestylových televizí Samsung patří modely The Serif, The Frame, The Sero a The Terrace, což je nedávno představený typ s rozlišením 4K a technologií QLED pro použití v exteriéru. Najdeme tu i špičkový laserový projektor The Premiere s rozlišením 4K a kvalitou obrazu jako v kině.
  • SmartThings Cooking: Nová služba na platformě Samsung SmartThings je určena pro milovníky domácího vaření. Automatický plánovač Meal Planner využívá systém Whisk Food s umělou inteligencí a umí doporučit jídelníček na celý týden, přičemž pro uživatele rovnou vygeneruje nákupní seznam ingrediencí a na displeji lednice Family Hub™ nebo na chytrého telefonu otevře stránky vybraného e-shopu. A aby to všechno bylo ještě jednodušší, lze recept rovnou poslat do připojeného kuchyňského spotřebiče Samsung.
  • Samsung Health Smart Trainer na televizích Samsung pro rok 2021: Systém Samsung Health udělá z vaší domácnosti snadno a rychle soukromé fitness centrum. Nová funkce Smart Trainer pak funguje jako opravdový osobní trenér – v reálném čase sleduje vaše cvičení a hlídá, zda vše děláte správně. Můžete se těšit na zpětnou vazbu týkající se vaší formy, výkonů i spálených kalorií. K dispozici jsou instruktážní videa i interaktivní trénink s hlasovým ovládáním prostřednictvím asistenční služby Bixby.

Když vám umělá inteligence a roboti pomáhají s uklízením 

V oblasti umělé inteligence a robotiky je Samsung na špici technologického vývoje už řadu let, po celém světě provozuje hned sedm vyspělých vývojových center. Umělá inteligence se v poslední době dostává i do běžných domácích spotřebičů a výrazně tak vylepšuje jejich funkce. Pračky díky ní optimalizují spotřebu vody a pracích prostředků i počet cyklů, televize s obrazovým procesorem Quantum AI Processor dovedou interpolovat obraz v běžném HD rozlišení do bezkonkurenční kvality 8K.

V této oblasti nabízí Samsung na veletrhu CES především následující novinky:

  • JetBot 90 AI+: Nový robotický vysavač, který se na trh ve Spojených státech dostane během prvního pololetí tohoto roku. Využívá technologii rozpoznávání objektů, aby identifikoval a zařadil předměty v domácnosti, a podle toho vybírá optimální trasu pro vysávání. Díky technologii LiDAR a 3D senzorům se umí vyhýbat kabelům a malým objektům a zároveň dosáhne i na obtížně dostupná místa, například do rohů místnosti. Kromě toho je vysavač JetBot 90 AI+ vybavený kamerou a díky integraci do systému SmartThings pomáhá s bezpečnostním monitorováním domácího prostředí. 
  • Samsung Bot™ Care: Žhavá novinka v robotické modelové řadě Samsungu bude fungovat jako domácí pomocník a společník v jedné osobě, postará se o svého majitele i v maličkostech. Za výjimečnými schopnostmi robota Samsung Bot™ Care stojí umělá inteligence a strojové učení, díky němuž robot reaguje lépe a lépe na chování i podněty majitele. Sám zjistí váš denní rozvrh a zvyky a bude vám posílat upozornění, abyste během dne nic nezameškali. 
  • Samsung Bot™ Handy: Další z posledních výkřiků robotické techniky, samozřejmě rovněž s umělou inteligencí, dokáže rozpoznávat a zvedat objekty různé velikosti, tvarů a hmotnosti, takže se z něj rázem stane neocenitelný domácí pomocník. Samsung Bot™ Handy snadno pozná rozdíl v materiálech jednotlivých předmětů a vždy dokáže využít odpovídající sílu, aby předmět uchopil a přemístil, ale nepoškodil. Tím pádem ho nepochybně oceníte při uklízení nepořádku v pokoji nebo třeba při vyklízení myčky. 

Tím ovšem využití umělé inteligence v nových produktech značky Samsung rozhodně nekončí. Nadále pracujeme na systému Samsung Bot™ Retail, který vytváří virtuální domácí prostředí v obchodech, a rozvíjíme i technologii GEMS neboli vyspělý exoskeleton coby zdravotní asistenční pomůcku. Tyto inovace umožní stále lepší a užitečnější soužití lidí a robotů či robotických zařízení – výsledkem bude příjemnější a pohodlnější život, ať už vyznáváte jakýkoli životní styl v jakémkoli prostředí.

Technologie pro lepší budoucnost 

Tisková konference, kde Samsung představil novinky pro veletrh CES 2021, skončila pohledem do budoucnosti – zástupci firmy se podělili o své vize, jak technologie v následujícím období vylepší život každého z nás. Jsme přesvědčeni, že neexistuje jedno všespásné řešení – udržitelná budoucnost vyžaduje investice v celé řadě oborů. Právě proto se Samsung soustředí na tři klíčové oblasti, které mohou mít podle nás z technologických inovací největší prospěch – jsou jimi udržitelnost, vzdělávání a dostupnost pro každého.

„V Samsungu neustále hledáme cesty k lepší a udržitelnější budoucnosti,“ prohlásil Sandeep Rana, vrchní manažer a specialista pro ekologickou udržitelnost Samsungu. Právě v jeho projevu se na konferenci o udržitelnosti mluvilo nejčastěji. „Soustředíme se na životní prostředí, lidi i celou společnost a nadále hodláme nabízet zákazníkům zodpovědné nástroje a technologie, aby mohli řešit své každodenní problémy a zároveň se mohli těšit na lepší budoucnost.“ 

Snažíme se přispívat k cirkulární ekonomice a díky tomu vyvíjíme programy a obalová řešení, která podporují udržitelný životní cyklus našich produktů od začátku až do konce:

  • Galaxy Upcycling at Home: Na konferenci Samsung představil program nazvaný Galaxy Upcycling at Home, který rozvíjí současnou strategii Galaxy Upcycling a posouvá ji na vyšší úroveň. Základem je upcyklace neboli recyklace s vyšší finální hodnotou, než měl produkt na počátku. Nový program mění životní cyklus vysloužilých telefonů Galaxy a nabízí zákazníkům možnosti, jak využít jejich přístroj a vytvořit z něj nejrůznější užitečné nástroje pro internet věcí. 
  • Ekologické balení televizí: Kromě toho Samsung ohlásil nový způsob balení produktů, který se v roce 2021 bude týkat televizí s technologií QLED a rozlišením UHD, monitorů a audiotechniky. Jako ekologicky zodpovědná firma vytváří Samsung produkty a řešení, u nichž udržitelnost patří k základním vlastnostem. Příkladem je nový dálkový ovladač se solárními články, které lze prostřednictvím solárních článků dobíjet venkovním i interiérovým světlem a snížit tak spotřebu baterií. Ovladač je částečně vyrobený z recyklovaných plastů.

Věříme, že v budování udržitelné budoucnosti hrají klíčovou roli nastupující generace, a proto klademe velký důraz i na technické vzdělávání. Právě pro tento účel jsme vyvinuli program Samsung Solve for Tomorrow, v jehož rámci se mladí lidé učí kreativně používat technologie při řešení problémů ve svých komunitách, a další program Samsung Innovation Campus pro rozvoj technických i mezilidských dovedností, který by studentům měl pomoci při hledání práce. 

Další velké téma tiskové konference se týkalo inkluze a dostupnosti produktů pro všechny. Za tímto účelem vznikla třeba aplikace SeeColors, určená pro lidi s poruchou vnímání barev – umožňuje jim optimálně nastavit barevné hodnoty na letošních modelech televizí s technologií QLED. Nové televize jsou vybaveny i funkcí Sign Language Zoom, která umožní využívat špičkové technologické novinky každému, bez ohledu na postižení. 

Kromě toho si v Samsungu dobře uvědomujeme, jak je důležité najít optimální rovnováhu mezi digitálním a skutečným životem. Proto jsme představili systém Digital Wellbeing, který umožňuje lidem ovládat a řídit čas strávený s digitálními technologiemi. 

Více informací, snímky a videa produktů značky Samsung představených na veletrhu CES 2021 najdete na webu http://news.samsung.com.

Upozornění: Všechny funkce, technické údaje, specifikace a další produktové informace v tomto dokumentu, včetně uváděných předností, údajů o designu, cenách, komponentech, výkonu, dostupnosti a schopnostech produktů se mohou bez ohlášení měnit. Dostupnost výše uvedených produktů, služeb a vlastností se může lišit podle regionu. 

O společnosti Samsung Electronics Co., Ltd.

Samsung inspiruje svět a tvoří budoucnost svými převratnými myšlenkami a technologiemi. Společnost nově definuje svět televizorů, smartphonů, tabletů, nositelných chytrých zařízení a digitálních spotřebičů, síťových a paměťových prvků, LSI systémů, polovodičů a LED displejů. Nejnovější informace najdete v Samsung Newsroom na adrese http://news.samsung.com.