Do vedení HR pražského ShipMonku nastupuje Barbora Habětínková, přichází z Rohlíku

Praha/Fort Lauderdale, 12.1. 2021 – Logistická společnost ShipMonk, která nedávno ohlásila prodej minoritního podílu investorům z Summit Partners za více než 6 miliard korun, začíná intenzivněji rozvíjet a budovat své Research and Development centrum v Praze. Právě na tomto úkolu se bude podílet i její nová posila, Barbora Habětínková, která do ShipMonku přestoupila z Rohlik.cz. Její hlavní zodpovědností bude zastřešení veškeré HR agendy v pozici HR manažerky.

Hlavním cílem ShipMonku je vybudovat v Praze špičkové R&D centrum, kam spadá postavení škálovatelných HR procesů pro větší týmy či nábor seniorních programátorů potřebných pro další růst společnosti. Habětínková se tak bude podílet i na Employer Branding strategii společnosti. 

Research and Development tým sídlící v Praze stojí za technologickým zázemím firmy zažívající peak sezóny, která je kvůli COVID-19 ještě náročnější než obvykle – denně se jejích skladech zpracovává až 110 000 zásilek. 

„Na tuto pracovní výzvu se velmi těším. Přišla jsem do ShipMonku v tom nejhektičtějším období, které tento sektor může zažívat. Navyšujeme kapacity, abychom mohli vyhovět extrémní poptávce, která se drží od konce roku, a udrželi tempo i nadále. Americký peak má po technologické stránce na starosti právě R&D tým zde v Praze a mým hlavním úkolem v současnosti je, aby měl ShipMonk dostatek zkušených developerů, kteří nám pomohou toto intenzivní období překonat a následně rozvíjet firmu dál,“ komentuje svůj nástup Habětínková, která má se skokovým nárůstem zaměstnanců bohaté zkušenosti z předchozího angažmá.

„Báru s velkým potěšením vítám na palubě, její příchod je skvěle načasován a věřím, že se nám podaří zúročit její předchozí zkušenosti s budováním týmů a rychlým růstem v oblasti e-commerce,“ komentuje nástup Habětínkové Jan Bednář, CEO a zakladatel ShipMonk.

O společnosti ShipMonk:

ShipMonk byl založen v roce 2014 Janem Bednářem jakožto služba na přeposílání balíků z USA do České republiky. Dnes je jedním z nejrychleji rostoucích startupů na Floridě a rozesílá přes půl milionu balíků měsíčně pro téměř 1 000 amerických firem a korporací, kterým pomáhá škálovat služby nabídkou unikátních fulfillment řešení s pomocí nejmodernějších technologií. Mezi hlavní služby ShipMonku patří Order Fulfillment, Warehouse Management Software, Inventory Management Software a Order Management Software, klientům nabízí i kompletní logistické služby v rámci tzv. Order Fulfillmentu a Pick & Pack služeb.

Obrat v roce 2019 činil 67M USD, očekávaný obrat za rok 2020 je minimálně 140 mil. USD.

Podle žebříčku Inc. 5000 byla firma vyhodnocena jako #29 mezi nejrychleji rostoucími firmami v USA a na Floridě dokonce jako #1.

ShipMonk sídlí na Floridě, kde operuje ve skladu o rozloze cca 22 000 m2 s moderními kancelářemi a zázemím pro zaměstnance. Převážná část týmu pracujícího na vývoji sídlí v České republice, konkrétně v pražském Karlíně.