ShipMonk se umístil v žebříčku nejrychleji rostoucích společností V Inc. Regionals 5000 získal 14. místo

Praha/Fort Lauderdale, 29. března 2021 – Česko-americký fulfillmentový startup Jana Bednáře, který na konci minulého roku získal 290 milionů dolarů od investiční společnosti Summit Partners, se umístil v pravidelném prestižním žebříčku Inc. Regionals 5000 na 14. místě. Žebříček Inc 5000 uvádí 5 000 nejrychleji rostoucí soukromé společnosti v USA, jeho rozšíření Regionals pak zařazuje společnosti v rámci jednotlivých regionů.

ShipMonk tak zabodoval v regionu své rodné Floridy, a to díky svému 569% růstu mezi lety 2018 a 2020. Právě podle růstu jsou společnosti v žebříčku hodnoceny.

„Ocenění mě nesmírně těší a motivuje naši společnost dále rozvíjet. Je to pro nás další potvrzení, že jdeme správným směrem,” okomentoval ocenění Jan Bednář, zakladatel ShipMonku.

Společnost zaznamenala masivní růst už od počátku svého působení. Letos se chystá expandovat do Evropy a dalších oblastí a plánuje otevřít dva nové sklady, jeden v americkém Texasu a druhý, byť první svého druhu, i v Evropě.

Pilířem Shipmonku a jednou z hlavních konkurenčních výhod je automatizace a samotný softwarový systém, za kterým stojí pražská pobočka RnD. I ta výrazně rozšiřuje své řady, aby dokázala nadále podporovat růst a škálovatelnost Shipmonku.
Vedle vývoje software se náš RnD tým musel začít orientovat na další oblasti, například datové inženýrství a bezpečnost, a podpořit tak rostoucí potřeby společnosti. „Pokrýt potřeby globální firmy operující v mnoha lokalitách je nejenom organizačně náročné, ale přináší i zajímavé technologické výzvy,” doplňuje David Pavlík, Chief Technology Officer, který vede pražskou pobočku ShipMonku v Karlíně.