Kvalitních dětských respirátorů je již v Česku dostatek. Prodejce onlinerousky.cz jich v rekordním týdnu prodal přes 250 000

Dětské respirátory již v České republice nejsou nedostatkovým zbožím. Bohaté zásoby těchto ochranných pomůcek potvrzuje prodejce onlinerousky.cz, který jich má aktuálně k dispozici stovky tisíc. Poptávka po dětských respirátorech je vysoká, v rekordním týdnu na konci února se jen přes onlinerousky.cz prodalo 251 635 kusů. Nyní jde o vyšší tisícovky týdně. S návratem dětí do škol se však zájem pravděpodobně opět výrazně zvýší. Největší poptávka je podle onlinerousky.cz po respirátorech třídy FFP2 pro děti ve věku od 3 do 12 let v modré a růžové barvě. Prodejce zároveň apeluje na veřejnost, aby si při nákupu dávala pozor na kvalitu a nekupovala pomůcky z neověřených zdrojů.

Dětské respirátory donedávna v podstatě neexistovaly, a to proto, že tato pomůcka vždy primárně sloužila k ochraně při práci. Výrobu dětských respirátorů nastartovala vzhledem k vývoji pandemie koronaviru, a neustále se zvyšujícím nárokům na ochranu, vysoká poptávka. Zatímco na začátku února bylo téměř nemožné tyto pomůcky sehnat, nyní je jich v České republice dostatek. Zásoby potvrzuje prodejce ochranných pomůcek onlinerousky.cz. „Dětské respirátory jsme u různých dodavatelů poptávali již na podzim loňského roku, jejich výroba byla však tehdy pro malý zájem velmi nízká, a nebylo tak možné naskladnit větší zásoby. Dnes je již situace mnohem lepší. Na skladě máme stovky tisíc dětských respirátorů a zásoby budeme nadále navyšovat, aby nedošlo k výpadku s návratem dětí do škol,“ říká Petr Beneš za prodejní portál onlinerousky.cz, který začal jako vůbec první v České republice prodávat dětské respirátory FFP2 dle evropských norem. 

Dětské respirátory se od dospělých liší velikostí, gumičky mají z jemnějších materiálů a jsou barevné či potištěné dětskými motivy, aby jejich nošení bylo pro děti příjemnější. Na českém trhu jsou dostupné ve dvou velikostech – pro děti od 2 do 8 až 10 let a od 10 do 14 let. Průměrná cena dětského respirátoru se pohybuje kolem 16 Kč za kus.

Prodejce zároveň upozorňuje, že se na českém trhu stále objevuje velké množství nekvalitních, falešně označených respirátorů. Pro zajištění adekvátní ochrany je proto třeba pečlivě sledovat, jaký typ respirátoru pro sebe i své dítě rodič pořídí. „Aby zákazník předešel koupi nekvalitního či falešného respirátoru, měl by nakupovat u ověřených prodejců a přísně sledovat certifikaci CE, která musí být vždy vyražena na přední straně respirátoru,“ popisuje Petr Beneš z onlinerousky.cz a dodává: „Na trhu běžně kolují respirátory, kterým například zcela chybí i základní filtrační vrstva. Respirátory dostupné na onlinerousky.cz jsou proto testované v nezávislých českých laboratořích. V případě odhalení dodávky nesplňující oficiální parametry posíláme zboží distributorovi zpět.“ 

Kvalitní respirátory jsou důležité nejen pro ochranu dětí, které respirátory nosí, ale i jejich okolí. Dle lékaře covidové jednotky MUDr. Jana Richtera z Nemocnice Milosrdných bratří v Brně je nošení respirátorů u dětí důležité hlavně proto, že jsou častými přenašeči nákazy. „Děti při nákaze často nevykazují žádné příznaky, a jsou tak tichými šiřiteli viru. Znám několik případů z praxe, kdy bezpříznakové dítě nakazilo svého prarodiče, který poté nákaze podlehl. Při kontaktu se staršími osobami by tak pro zabránění přenosu raději měly mít tuto ochrannou pomůcku vždy nasazenou,“ opodstatňuje. 

O prodejci onlinerousky.cz

Portál onlinerousky.cz se specializuje na prodej kvalitních a certifikovaných ochranných pomůcek a je jeden z největších prodejců tohoto sortimentu v České republice. E-shop provozuje společnost OnlineMedical s.r.o., která byla založena v roce 2020.