Bez kvalitního truhlářského základu nemůže být kvalitní čalounění, říká cechmistryně Helena Prokopová

„Jestliže si vybavíte byt nebo kancelář kvalitními věcmi, tak se v tom prostředí budete cítit podstatně lépe, než když nám začnou jednotlivé kusy zařízení stárnout a odcházet před očima,“ říká Helena Prokopová, cechmistryně a tajemnice Cechu čalouníků a dekoratérů a truhlářů, z.s.

Na tom je podle ní založena i spolupráce truhláře a čalouníka. „Bez kvalitního truhlářského základu nemůže být kvalitní čalounění,“ upozorňuje Prokopová, která je zároveň soudní znalkyní, pedagožkou a členkou České ergonomické společnosti, v podcastu, jenž vznikl v rámci projektu Fandíme řemeslu Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR).  

Moderátorkou podcastu, v pořadí už 16. z produkce AMSP ČR, je Eva Svobodová, členka jejího představenstva a generální ředitelka.

„Každé setkání s paní Prokopovou je pro mne nesmírně zajímavé, protože je opravdovou studnicí velice zajímavých informací a postřehů z jejího oboru, které šíří s neutuchajícím nadšením okolo sebe a zejména směrem k mladým lidem. A takové lidi v řemeslech potřebujeme!“, uvádí k podcastu Eva Svobodová.

Zajímá vás, proč byste neměli kupovat matrace na internetu, jak poznat kvalitního řemeslníka, nebo proč vysokoškoláci přicházejí do učebních oborů?Pak si poslechněte celý podcast, který najdete na YouTube či Spotify kanálu AMSP ČR.