KZPS ČR: Výzva vládě ČR k jednání o otevírání provozoven

(Praha, 19. dubna 2021) – Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů ČR vyzvala vládu ČR k otevírání provozoven dle pravidel bezpečného provozu

Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů ČR, která zastupuje nejširší spektrum podnikatelů a zaměstnavatelů, podporuje a připojuje se k návrhu Hospodářské komory ČR a vyzývá vládu ČR k jednání o podmínkách opětovného otevření obchodů a provozoven od 1. května t.r.

Našimi členy jsou jednak zaměstnavatelé a podnikatelé, kteří kromě výroby též své produkty chtějí prodávat a jedná se většinou o menší provozovny, obchody, na které současná plošná uzávěra dolehla nejvíce a nejdéle. Dále se jedná např. o celou oblast služeb pohostinství a ubytovacích služeb, určitě kadeřníci, maséři, pedikéři apod., která se též potácí nad propastí krachu.

Při oboustranné snaze ministerstva průmyslu obchodu a ministerstva zdravotnictví na jedné straně a podnikatelů a zaměstnavatelů z postižených oborů lze dojít k rozumnému kompromise. Samozřejmostí bude stanovený počet zákazníků na m², hygienická opatření a k prokazování „negativity“ lze využít jak klasická potvrzení z Ag nebo PCR testování a po spuštění též příslušné Appky do chytrých telefonů. Všichni o to máme zájem – zaměstnavatelé, stát i spotřebitelé. A benefit by opět měli všichni – stát vyšší odvody a daně, zaměstnavatelé obrat a zisk. A my všichni – „ostříhané hlavy &“ 😊. A to je jedna z možných cest, jak rychle vybřednout z krize a dluhů.